Express-Miejski.pl

Z sądowymi zakazami i bez aktualnych badań technicznych pojazdu. Wpadł, bo jechał bez światła

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Miał dwa sądowe zakazy, nie posiadał dowodu rejestracyjnego, a auto którym kierował nie miało aktualnych badań technicznych. Wpadł, bo jechał bez sprawnego światła.

- Policjanci z ząbkowickiej drogówki na drodze publicznej w Kamieńcu Ząbkowickim w godzinach nocnych zauważyli samochód audi A6, w którym nie działy przednie światła z lewej strony. Zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie czynności prowadzonych przez mundurowych okazało się, że 34-latek ma aktywne dwa zakazy sądowe kierowania pojazdami. Samochód którym kierował mężczyzna nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał aktualnych badań technicznych natomiast jego dowód rejestracyjny został zatrzymany na początku maja - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Policjantka dodaje, że mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów, ponieważ był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany.

- W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, 34-latek musi się liczyć z zarzutami karnymi, za które grożą surowe konsekwencje - wskazuje oficer prasowa. Za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kodeks karny przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Z sądowymi zakazami i bez aktualnych badań technicznych pojazdu. Wpadł, bo jechał bez światła

    2021-06-15 15:33:57

    gość: ~Remek

    ostatnio dodany post

    Tragedia, którą można równać z wczorajszym występem Polski na Euro.

REKLAMA