Express-Miejski.pl

Ukończono przebudowę drogi w Nowym Dworze

Zakończyły się prace przy budowie drogi gminnej w Nowym Dworze fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zakończyły się prace przy przebudowie drogi gminnej w Nowym Dworze. Ich wykonawcą była firma Budbis, a łączna wartość zadania to kwota blisko 270 tys. zł.

Na inwestycję Gmina Ziębice otrzymała dofinansowanie w kwocie 64.680 zł z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Promesę burmistrzowi Ziębic na to dofinansowanie przekazał wicemarszałek województwa Grzegorz Macko.

Wykonane prace oraz zakres dodatkowych prac, które trzeba będzie jeszcze wykonać na terenie sołectwa omówili burmistrz Mariusz Szpilarewicz, sołtys Grzegorz Malinowski oraz radny Jan Przyszlakiewicz.

- Na pewno wszyscy liczymy na wykonanie jeszcze kilometra drogi gminnej między Nowym Dworem a Skalicami. Ta przebudowa będzie możliwa po uzyskaniu dofinansowania. Zniszczenia drogi pozwoliły na zakwalifikowanie jej do szkód wywołanych czynnikami atmosferycznymi - informują ziębiccy urzędnicy.

Dodatkowo sołtys Nowego Dworu wskazywał również na potrzebę wykonania jeszcze dwóch kolejnych dokumentacji budowlanych na drogi dojazdowe, co będzie możliwe z wykorzystaniem funduszu sołeckiego.

Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA