Express-Miejski.pl

Zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała, że chce się zabić. Reakcja była natychmiastowa

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich uratowali życie kobiecie, która chciała popełnić samobójstwo fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Policjanci z Ząbkowic Śląskich uratowali kobietę, która usiłowała popełnić samobójstwo dzwoniąc wcześniej na numer alarmowy 112 i informując o swoich zamiarach.

24 maja około godziny 22.30 policjanci z Komendy Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymali informację o zgłoszeniu dotyczącym prawdopodobnie próby samobójczej.

- Kobieta dzwoniąca na numer alarmowy nie przedstawiła się i nie powiedziała skąd dzwoni. Była roztrzęsiona i płakała. Niezwłocznie ustalono abonenta telefonu z którego dzwoniła niedoszła samobójczyni. Był to mąż zgłaszającej. Policjanci, którzy udali się do mężczyzny w rozmowie z nim ustalili gdzie przebywa kobieta i jak się nazywa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali wraz z mężem pod ustalony adres na terenie gminy Ząbkowice Śląskie. Już na korytarzu budynku wielorodzinnego poczuli ulatniający się gaz. Natychmiast pobiegli do mieszkania. W jednym z pomieszczeń na podłodze znaleźli leżącą kobietę. W kuchence gazowej był odkręcony gaz, który policjanci natychmiast zakręcili. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Kobieta okazała się nietrzeźwa - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowaząbkowickiej policji.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji i reakcji policjantów niedoszła samobójczyni w ostatniej chwili została odratowana.

Przypominamy o bezpłatnym kryzysowym telefonie zaufania dla dorosłych. Dzwoniąc pod nr 116 123 otrzymasz pomoc w wyjściu z kryzysu lub przekierowanie do odpowiednich miejsc pomocowych od dyżurujących psychologów i innych specjalistów.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała, że chce się zabić. Reakcja była natychmiastowa

  2021-05-25 13:56:52

  gość: ~Gosc

  To nie normalne żeby narażać innych mieszkańców na zdrowie i życie jak chciala popełnić samobójstwo mogła ze sznurkiem do lasu iść A nie odkręcać gaz upić się i dzwonić na policję

 • 2021-05-25 14:47:42

  gość: ~Autor

  @~Gosc
  Jeśli kobieta ma zaburzenia psychiczne bądź załamanie nerwowe to myślisz że wie co robi pomyśl

 • 2021-05-25 17:14:09

  gość: ~Pomyśl

  @~Gosc
  Człowiek zdecydowany popełnić samobójstwo a na domiar pijany, nie myśli racjonalnie. Czasem wręcz celowo wybiera sposób, żeby jeszcze skrzywdzić kogoś innego.

 • 2021-05-25 20:25:14

  gość: ~Ja

  @~Gosc
  Narażają Cię rodzice na życie dając Ci je

 • 2021-05-25 17:23:19

  gość: ~ble ble ble

  Jakby chciała popełnic samobójstwo toby popełniła a nie wydzwaniała na 112.

 • 2021-05-29 12:55:53

  gość: ~życzliwy

  Policja powinna jej pomóc.

 • 2021-05-29 15:55:21

  gość: ~Mo 2

  ostatnio dodany post

  @~życzliwy
  Do domu mają sobie ją wziąć?

REKLAMA