Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich powstanie Inkubator Przedsiębiorczości pod działalność nowych firm

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała ponad 3 mln zł dofinansowania na budowę i wyposażenie Inkubatora Przedsiębiorczości. Swoją siedzibę w obiekcie będzie mogło znaleźć przynajmniej 9 nowych firm z sektora mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała ponad 3 mln zł dofinansowania na budowę i wyposażenie Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wniosek „Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich został złożony w partnerstwie z Gminą Miejską Kłodzko i Gminą Ziębice”. Na część projektu realizowanego w Ząbkowicach Śląskich przypada kwota 4 509 147,67 zł i dofinansowanie na poziomie 3 135 654,07 zł. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

- Rozwój przedsiębiorczości jest ważny dlatego cieszę się z dofinansowania na budowę inkubatora. Będzie to realne wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. To niezwykle ważny element w dalszym rozwoju naszej gminy – efektem działalności inkubatora będą kolejne miejsca pracy i nowe firmy. Niewątpliwie jest to kolejny krok do wzmocnienia potencjału gospodarczego naszej gminy - mówi Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Budynek powstanie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej. Co ważne, będzie usytuowany obok hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dedykowanej mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Te dwa obiekty mają  współtworzyć doskonałe miejsce dla rozwoju gospodarczego w naszym regionie.

Planowane otwarcie inkubatora to I kwartał 2023 roku. Potencjalni odbiorcy planowanych obiektów będą mogli korzystać z usług w dwóch formach:

a) w trybie rezydenckim – firma wynajmuje powierzchnie i korzysta z pakietu usług zgodnie z regulaminem danego obiektu,

b) w trybie nierezydenckim – firma nie wynajmuje powierzchni, lecz korzysta z infrastruktury i oferty zgodnie z regulaminem danego obiektu.

Inkubator przygotowany będzie pod działalność minimum dziewięciu firm. Wśród pomieszczeń znajdzie się część biurowa, wyposażona w meble oraz sprzęt komputerowy z możliwością skorzystania z infrastruktury informatycznej i Internetu.

Dla potrzeb pracowników firm inkubowanych zaplanowane są zaplecza socjalne, aneksy kuchenne, sala dla małego dziecka, sala usługowa wyposażona w profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne, drukarki 3D, skanery 3D oraz plotery.

Powstanie także nowoczesna serwerownia oferująca firmom dostęp do serwerów, dysków, UPS oraz posiadająca nowoczesne zabezpieczenia sieci i danych. Ponadto korzystający z inkubatora będą mieć możliwość przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń i konferencji dzięki sali konferencyjnej na pierwszym piętrze, wyposażonej w nowoczesny multimedialny sprzęt oraz 10 sztuk laptopów (sala z własnym zapleczem kuchennym z możliwością przygotowania i przechowania drobnego poczęstunku). Inkubator posiadać będzie także halę magazynową wyposażoną w dwie chłodnie, szafy i półki magazynowe, podzieloną na boksy z mobilnych płyt, co oznacza możliwość dostosowywania powierzchni każdego boksu dla potrzeb danej firmy.

em24.pl / UM Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Ząbkowicach Śląskich powstanie Inkubator Przedsiębiorczości pod działalność nowych firm

    2021-05-21 19:43:59

    gość: ~Brawo

    ostatnio dodany post

    Czyli w Ziębicach też będzie dobrze że Burmistrzowie PO łączą siły

REKLAMA