Express-Miejski.pl

Kolejni nietrzeźwi zatrzymani. 60-latek jechał Toyotą i miał ponad 3.5 promila

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ostatnich dniach policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego. Rekordzista wydmuchał ponad 3.5 promila.

11 maja około godz. 20.50 na ul. Paczkowskiej w Ziębicach dzielnicowi z Ziębic zatrzymali 36-latka z powiatu ząbkowickiego, który mając w organizmie blisko 1.7 promila alkoholu kierował rowerem.

12 maja około godz. 00.50 w Sławęcinie (gm. Kamieniec Ząbkowicki) funkcjonariusze z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 43-latka z powiatu ząbkowickiego, który mając 2.44 alkoholu w wydychanym powietrzu kierował motorowerem.

13 maja na drodze krajowej nr 46 w Złotym Stoku w ręce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego wpadł 36-letni mężczyzna z powiatu ząbkowickiego, który kierował samochodem osobowym marki Renault będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego blisko 1.3 promila alkoholu w organizmie.

14 maja około godz. 13 w miejscowości Dębowina, dzielnicowy z rewiru obejmującego gminę Bardo, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. - 60-latek, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, miał w organizmie ponad 3.5 promila alkoholu i w takim stanie wsiadł za kierownicę Toyoty - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Kierującym samochodami w stanie nietrzeźwości mundurowi zgodnie z procedurą zatrzymali prawo jazdy. O dalszym losie nietrzeźwych zadecyduje teraz sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia, a w skrajnych przypadkach nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA