Express-Miejski.pl

Zadymienie w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym w Bardzie

Zadymienie w mieszkaniu w budynku mieszkalnym w Bardzie fot.: OSP Bardo

19 kwietnia przed godz. 6 w Bardzie ponownie rozległ się dźwięk syreny. Strażacy po raz kolejny udali się na ulicę Główną.

Wozy strażackie zatrzymały się w pobliżu spalonej kamienicy w Bardzie. Tym razem strażacy udali się jednak do obiektu zlokalizowanego po drugiej stronie ulicy. W wyniku cofania się dymu z pieca kaflowego doszło tam bowiem do zadymienia w mieszkaniu. - Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej właściciel lokalu znajdował się na zewnątrz obiektu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, przewietrzeniu i oddymieniu budynku. Dokonano także pomiarów na zawartość tlenku węgla wewnątrz lokalu. Urządzenia pomiarowe nie wykazały jego obecności. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono także komin oraz przyległe stropy w celu eliminacji ewentualnie ukrytych zarzewi ognia. Zagrożenia również nie stwierdzono - informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

Na miejscu działania prowadzili strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich, strażacy-ochotnicy z Barda i pogotowie ratunkowe, które zostało wezwane do mężczyzny mieszkającego w lokalu, uskarżającego się na bóle głowy i złe samopoczucie. Po przebadaniu, zespół ratownictwa medycznego nie stwierdził konieczności jego hospitalizacji.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA