Express-Miejski.pl

Pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pijany 29-latek twierdzi, że to nie on kierował [foto]

Volkswagen wypadł z drogi przed Opolnicą. Przy aucie pijany 29-latek fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Między Bardem a Opolnicą z drogi wypadł samochód osobowy marki Volkswagen. Pojazd uderzył w przydrożne drzewo i przewrócił się na bok.

Zdarzenie miało miejsce 14 kwietnia przed godz. 15 na łuku drogi powiatowej. Na miejscu pierwszy pojawił się patrol policji, który w pobliżu wraku pojazdu zastał nietrzeźwego mężczyznę. 29-latek próbował tłumaczyć funkcjonariuszowi, że to nie on prowadził pojazd, a był jedynie pasażerem. Nie potrafił jednak wskazać kto był rzekomym kierowcą, ani co się z nim stało.

Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń. Przez cały czas był przytomny i odmówił pomocy medycznej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 29-letniego mieszkańca gminy Bardo okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1.62 promila. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Na miejscu oprócz policji działania prowadzili strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy z Przyłęku. Na czas akcji droga była zablokowana, następnie ruch odbywał się wahadłowo. Aktualnie nie ma już utrudnień.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pijany 29-latek twierdzi, że to nie on kierował [foto]

  2021-04-14 17:24:55

  gość: ~Gremol

  Alkohol to najlepszy środek zapobiegawczy przed powstaniem urazów. Pijani zawsze cało wychodzą z wypadków. Jakby był trzeźwy to pewnie skończyłby gorzej. Dobrze, że nikogo nie zabił, bo drogą codziennie jeżdżą i chodzą ludzie. To jest jakieś nieporozumienie, że przez tyle lat tam jeszcze nie zrobiono chodnika, a uciekać nie ma gdzie - z jednej strony skały i siatka, z drugiej barierka. Aż dziw, że tam jeszcze nie doszło do jakiejś tragedii i może jednocześnie szczęście...

 • 2021-04-14 20:45:44

  gość: ~Www

  Zgadam się z postem wyżej. Pułapka dla pieszych, rowerzystów i zwierząt. Z jednej siatka z drugiej bariera ... nie ma gdzie uciekać.

 • 2021-04-15 09:25:46

  gość: ~gość

  @~Gremol Ty mądralo, weź proszę bardzo podpowiedz w który miejscu zrobić ten rzekomy chodnik ? Chyba naoglądałeś się filmów science fiction .

 • 2021-04-15 11:14:15

  gość: ~Gremol

  @~gość

  No słuchaj, to jeśli chodnika nie ma gdzie zrobić, bo i to jest fakt, to może pora połączyć dwie części Opolnicy kładką nad rzeką. Wtedy spokojnie mogliby docierać do Barda od drugiej strony i przede wszystkim byłoby BEZPIECZNEJ. Kładka nad rzeką to chyba nie jest jakiś ogromny koszt, a bezpieczeństwo mieszkańców istotne. No, ale problemu nie ma, dopóki nie zdarzy się tragedia. Lepiej zapobiegać niż zacząć działania, gdy komu zginie ojciec, matka syn czy córka. Poza tym stan drogi na odcinku z Barda do Opolnicy z roku na rok jest coraz gorszy. Jak kładka za droga, to zlikwidować barierkę oddzielającą drogę od rzeki (a raczej zalesiony brzeg przy rzece) i tam zrobić jakiś chodnik, nawet szerokości 80 cm - 1m. Zawsze to bezpieczniej iść po chodniku niż skraju drogi. Drugie miejsce, gdzie chodnik jest niezbędny to odcinek ul. Fabrycznej - Bardo - Przyłęk. Tam już miejsca od groma, a chodnika nie ma.

 • 2021-04-15 17:53:26

  gość: ~ja

  @~Gremol Piszesz bzdety jaka kładka,rzeka podniesie się 2 metry jak będziesz chciał przejść to zesrasz się w POry

 • 2021-04-16 17:54:50

  gość: ~Gremol

  ostatnio dodany post

  @~ja

  A kto powiedział, że kładka ma być zaraz nad wodą? Poza tym dobrze zbudowana kładka, albo mostek chyba nie powinna zabrać woda, która będzie miała trzy metry. Więcej Nysa miała w 97 tylko i do takiej powodzi za naszego życia już nie dojdzie. Inwestuje się w drogi miliony złotych, które po paru latach i tak się rozpadają, a mostek nawet jakby miał posłużyć 20 lat i miałaby go zabrać woda to byłoby warto zrobić, właśnie chociaż dla bezpieczeństwa tych, którzy muszą chodzić do Barda.

 • 2021-04-15 14:43:18

  gość: ~Obserwator

  Zgadzam się z ostatnim komentarzem że powinien być most łączący dwie Opolnice .To powinien być priorytet dla radnego Opolnicy ale cóż wybraliście co wybraliście . Może jakieś spowalniacze na tym odcinku drogi gzie jest zakręt ? Parę osób z wioski nie wie co to ograniczenie prędkości do 60 pędzą jak na autostradzie i się pytam gdzie ludzie spacerujący ,matki z dziećmi i rowerzyści mają uciekać jak znajdą się w tym przeklętym miejscu i idiotą lub idiotką bo taka też tam dachowała ?

 • 2021-04-15 18:18:42

  gość: ~Ak

  Picie to jest życie piłeś nie jedź nie piłeś napij się

REKLAMA