Warto pamiętać, że to właśnie skóra stanowi podstawową barierę ochronną dla naszego organizmu.
Codziennie znosi szkodliwe czynniki zewnętrzne, które mogą pogorszyć jej stan i sprawić, że będziemy wyglądać na zmęczonych, a nawet starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Dlatego nie warto zapominać o odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie jeśli chodzi o tak wrażliwy rejon, jakim jest strefa wokół oczu. Właśnie z tego względu jest nam potrzebny prawidłowo dobrany krem pod oczy – jaki efekt możemy osiągnąć dzięki niemu?
Łatwo ulec wrażeniu, że krem pod oczy to zbędny kosmetyk. W końcu czy naprawdę potrzebujemy odrębnego produktu tylko do tej okolicy? Warto zdać sobie sprawę, że skóra wokół oczu nieco różni się od tej, która znajduje się na reszcie twarzy. Przede wszystkim jest zdecydowanie mniej ukrwiona i niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych. Ich zadaniem jest produkcja sebum, substancji, która w naturalny sposób chroni cerę przed zagrożeniami z zewnątrz. Jeśli zatem brakuje tej bariery, samodzielnie powinniśmy zadbać o ochronę tej wrażliwej strefy.
Skóra pod oczami jest cieńsza i bardziej wiotka, przez co utrata niezbędnego nawilżenia jest na niej widoczna niemal od razu. Łatwo też tutaj o podrażnienia. Poprawnie dopasowany krem pod oczy pozwoli nam zapewnić jej wszystkie konieczne składniki odżywcze, dzięki którym będzie wyglądała zdrowo i pięknie.
Krem pod oczy powinien zatem:
Skład naszego kremu pod oczy jest w dużej mierze uzależniony od tego, jaki mamy typ cery – tak samo jest wówczas, kiedy stosujemy krem do twarzy. Warto się zastanowić, jakiego efektu dokładnie oczekujemy. Czy chcemy wygładzić zmarszczki i odzyskać młodszy wygląd? A może widoczne jest wyraźnie przesuszenie, które objawia się uczuciem ściągnięcia, wobec czego chcemy to zminimalizować?
Najczęściej spotykane składniki w tego typu produktach to oczywiście witaminy, szczególnie witamina A, C i E. Skutecznie zwalczają one wolne rodniki, a przy tym wyraźnie odmładzają skórę, jednocześnie wspierając działanie innych składników odżywczych. Poszukując kosmetyków, które zwalczają oznaki zmęczenia, z pewnością warto zainteresować się tymi z dodatkiem kofeiny oraz zielonej herbaty. Nawilżająco zaś działają np. kwas hialuronowy i olej z wiesiołka.
Podobnie jak krem do twarzy – najlepiej codziennie, zarówno rano, jak i wieczorem. Systematyczność używania jest kluczowa, jeśli rzeczywiście chcemy zobaczyć rezultat, na którym nam zależy. Jeśli robimy to podczas porannej rutyny pielęgnacyjnej, po której zamierzamy nałożyć makijaż, wystarczy wklepać odrobinę mniej kremu niż na noc, tak by szybciej się wchłonął i nie wpływał na trwałość kosmetyków kolorowych. Niemniej to właśnie krem pod oczy sprawi, że nawet ciężki i mocno kryjący korektor nie będzie wyglądał sucho.
Należy przy tym pamiętać, że krem pod oczy i krem do twarzy aplikujemy zawsze po tym, jak już dokładnie oczyścimy skórę. W przeciwnym wypadku zalegające na niej zanieczyszczenia utrudnią wchłanianie się składników aktywnych, możemy też w ten sposób doprowadzić do podrażnień.
Chociaż może się wydawać, że krem pod oczy to główny element pielęgnacji cery dojrzałej, warto zaznaczyć, że skóra zaczyna się starzeć już po 25. roku życia. Dobrze zatem jak najszybciej wdrożyć ten produkt do swoich rytuałów pielęgnacyjnych, by jak najbardziej ograniczyć powstawanie drobnych załamań i zachować młody wygląd na dłużej, bez konieczności stosowania bardziej zaawansowanych zabiegów.
mat. płatny
REKLAMA
REKLAMA