Express-Miejski.pl

„Senior on-line”. 12 kwietnia kolejne spotkanie [video]

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Ząbkowiccy policjanci zapraszają na drugie, wirtualne spotkanie w ramach cyklu „Senior on-line”, które odbędzie się 12 kwietnia o godz. 9 na platformie YouTube.

Koncepcja „Senior on-line”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich 26 jednostkach powiatowych województwa dolnośląskiego w jednym czasie. Wirutalne spotkania odbywają się w pierwszy roboczy poniedziałek każdego miesiąca.

W zwiazku z trwającą pandemią profilaktyka wsród seniorów musiała przyjąć inną formę. Celem programu jest przede wszystkim kontakt policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby te stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. - Spotkania mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowy ząbkowickiej policji. Pierwsze spotkanie odbyło się w marcu, drugie zaplanowano na najbliższy poniedziałęk.

Seniorzy uczestniczący w spotkaniu kontaktować się będą z prowadzącym na czacie i będą mogli zadawać mu najbardziej nurtujące ich pytania, na które policjant bądź policjantka w miarę możliwości będzie odpowiadała do kamery. Pytania powinny być związane z poruszanym tematem. Jest również możliwość zadawania pytań w komentarzach pod filmem po zakończonych transmisjach i sygnalizowania jakie tematy lub zagadnienia powinn0y pojawić się w następnym spotkaniu. 

Marcowe spotkanie w ramach cyklu „Senior on-line”:

Drugie spotkanie w ramach senior on-line rozpocznie się 12 kwietnia (poniedziałek) tutaj [KLIK].

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA