Express-Miejski.pl

Wyszła na wolność i znów kradła. W ciągu kilku miesięcy trzykrotnie splądrowała ten sam sklep

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

32-latka regularnie kradła. Trafiła za to do więzienia. Po wyjściu na wolność znów postanowiła plądrować markety i ostatnio wpadła po raz kolejny.

Ząbkowiccy kryminalni otrzymali informację, że w jednym z dużych sklepów na terenie miasta po raz kolejny doszło do kradzieży alkoholu i produktów chemii kosmetycznej. Policjanci obejrzeli monitoring i trafnie wytypowali kobietę, która dopuściła się kradzieży. - To 32-letnia mieszkanka Dzierżoniowa, która została zatrzymana już tego samego dnia w swoim mieszkaniu. Tym razem jej łupem padł markowy alkohol, pasty do zębów i słodycze. W trakcie wyjaśniania okazało się, że 32-latka okradła ten sklep już trzykrotnie: 5 i 6 grudnia 2020 roku, a teraz wróciła do niego 15 marca - informuje Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej polisji.

Kobieta była już karana za podobne przestępstwa. W październiku opuściła zakład karny, gdzie odbywała karę pozbawienia wolności przez 3.5 roku. Policjanci udowodnili jej także, że części kradzieży dokonywała wraz ze swoim 41-letnim konkubentem. - Mężczyna w chwili obecnej przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę więzienia za podobne przestępstwa. Po wykonaniu czynności i przedstawieniu zarzutów kobieta została zwolniona - dodaje policjantka.

Za kradzież polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, lecz gdy doszło do ponownego popełnienia przestępstwa sad może orzec karę powiekszoną nawet o połowę. W tym przypadku kobieta może trafić za kratki już nawet na 7.5 roku.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wyszła na wolność i znów kradła. W ciągu kilku miesięcy trzykrotnie splądrowała ten sam sklep

  2021-03-18 16:01:19

  gość: ~Ewa

  A dlaczego została zwolniona? Żeby dalej mogła kraść?

 • 2021-03-20 09:41:18

  gość: ~pio pio

  ostatnio dodany post

  @~Ewa
  Takie mamy prawo w Polsce.A zwykły pijaczek który zaczepi kobietę na ulicy pojdzie za to do więzienia

REKLAMA