Express-Miejski.pl

Ząbkowiczanie kolejny raz zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [foto][aktualizacja]

Ząbkowiczanie kolejny raz zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy fot.: Ząbkowicki Sztab WOŚP

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ząbkowicach Śląskich dobiegł końca. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku ząbkowiczanie nie zawiedli.

W tym roku Ząbkowicki Sztab WOŚP wspierany był przez 55 wolontariuszy z puszkami. Część z nich stanowili członkowie grup motoryzacyjnych Petrol Heads i Motofrankenstein. 

Od kilku tygodni w kilkunastu zakładach usługowych i handlowych można było wrzucać pieniądze do puszek stacjonarnych. Dodatkowo pieniądze na konto ząbkowickiego sztabu WOŚP wpadały dzięki wpłacaniu do sztabowej e-Skarbonki. Nadal trwają też licytacje na portalu aukcyjnym. Wszystkie aktywne dostępne są na koncie Ząbkowickiego Sztabu WOŚP [KLIK]Dzięki temu już dzień przed wielkim finałem ząbkowicki sztab WOŚP informował o deklarowanej kwocie na poziomie 46 tys. zł.

W dzień finału już od wczesnych godzin porannych na ulicach nie tylko Ząbkowic Śląskich, ale także okolicznych miejscowości można było spotkać wolontariuszy. Kwestowały zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Choć tegoroczny finał ze względu na pandemię znacznie różnił się od tych wcześniejszych można powiedzieć, że cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Nie było co prawda koncertów ani atrakcji towarzyszących, jednak na rynku znajdowały się dwa namioty. Jeden należał do grupy MotoFrankenstein, w drugim urzędowali chłopaki z ekipy Petrol Heads. Przy ich namiocie były zaparkowane samochody ekipy. Można było dokonywać wpłat w tradycyjny sposób wrzucając gotówkę do tekturowej puchy. Na miejscu był dostępny także terminal płatniczy. Chłopaki zadbali o oprawę muzyczną. Za konsolą grał Mike Lynx i umilał mieszkańcom ten mroźny dzień.

Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się licytacje na portalu aukcyjnym. Dotychczas największe kwoty na licytacjach osiągnęły: koszulka meczowa SSC Napoli w hołdzie Diego Maradonie od Piotra Zielińskiego (20 tys. zł), obraz pt. „I was, Iam and I will be with you” (3 670 zł), certyfikat Honorowego Właściciela Krzywej Wieży (1 675 zł), koszulka od burmistrza Ząbkowic Śląskich z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego (1 350 zł) oraz kostka brukowa z grawerem na ząbkowickim rynku (660 zł).

Zwieńczeniem dnia było symboliczne „światełko do nieba”. Ząbkowicki Sztab WOŚP o godz. 20 zapalił zimne ognie. Była także iluminacja choinki, a członkowie grupy Petrol Heads strzelali z rury wydechowej tzw. „marchewy”.

- Kolejny piękny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Był to wyjątkowy finał, zupełnie inny niż w latach ubiegłych ze względu na sytuację związaną z Covid-19. Dużo się działo. Była bardzo pozytywna energia, dużo uśmiechów - mówi Piotr Warzocha, szef Ząbkowickiego Sztabu WOŚP. - 29. Finał pokazał po raz kolejny, że ludzie potrafią się zjednoczyć we wspólnym celu i chcą pomagać, a zebrana przez nasz sztab kwota, która zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to najlepsze podziękowanie za trud i pracę, którą włożyliśmy z wolontariuszami w przygotowanie kolejnego finału w Ząbkowicach Śląskich. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim wspaniałym wolontariuszom, komisji liczącej, sztabowcom oraz ludziom, którzy co roku są z nami. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim instytucjom, firmom, osobom prywatnym dzięki którym mogliśmy tak fantastycznie zagrać z WOŚP pomimo pandemii - dodaje szef sztabu.

Deklarowana kwota na dzień 31 stycznia na godz. 22.00 wynosi 101 299,58 zł. Należy pamiętać, że cały czas trwają jeszcze internetowe aukcje, więc kwota ta ulegnie zwiększeniu.

[AKTUALIZACJA: 3.02, godz. 18.00] Kwota deklarowana przez Ząbkowicki Sztab WOŚP to 114 228,21 zł.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ząbkowiczanie kolejny raz zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [foto]

  2021-02-03 14:21:03

  gość: ~Gop

  W tym roku hasłem przewodnim była Skarbonka & Skrobanka.

 • 2021-02-03 15:25:08

  gość: ~yyyy

  ϟϟϟϟϟϟ Brakuje na tych zdjęciach błyskawicy, nowe logo orkiestry. ϟϟϟϟϟϟ
  ϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟϟ

 • 2021-02-05 12:30:08

  gość: ~pio pio

  ostatnio dodany post

  @~yyyy
  A wiesz czego brakuję w tv INFO mordy Kaczyńskiego

REKLAMA