Express-Miejski.pl

Zakończył się remont eksploatacyjny zbiornika retencyjnego w Byczeniu

Zakończył się remont eksploatacyjny zbiornika retencyjnego w Byczeniu fot.: UM Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Inwestycja ma zabezpieczyć mieszkańców sołectwa Byczeń przed zalewaniem posesji i podtopieniami, do których dochodziło w ostatnim czasie podczas obfitych opadów deszczu.

Szczególnie dotyczy to mieszkańców z dolnego rejonu tej miejscowości. - Urządzenie melioracyjne, które zostało zbudowane służy do piętrzenia wody spływającej z terenu górskiego i jej czasowe zatrzymanie powyżej zabudowań. Uniemożliwi ono powtórzenie się sytuacji, jaka miała tam miejsce, gdy skupienie dużej ilości opadu na małym terenie spowodowało wylew wody do okolicznych zabudowań - mówi Marcin Czerniec, burmistrz gminy Kamieniec Ząbkowicki.
 
Zakres prac obejmował: wycinkę drzew, roboty ziemne, wypomopowanie wody z wykopu.wykonanie podłoża betonowego pod rurociągi i kanały rurowe, uformowanie i zagęszczenie nasypów oraz wykonanie elementów betonowych i kamiennych.

Wyknawcą remontu eksploatacyjnego zbiornika retencyjnego w Byczeniu był Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych „OSTROGA” Bartłomiej Ciechanowski z Milicza, a koszt inwestycji wyniósł blisko 46 tys. zł. 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA