Express-Miejski.pl

Srebrnogórska Majówka. Gwiazdą wieczoru zespół „Czerwone Gitary”

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach z siedzibą w Srebrnej Górze wystartował z przygotowaniami do tegorocznej Srebrnogórskiej Majówki.

Impreza tradycyjnie zaplanowana jest na 1 Maja, jednak jak mówi dyrektor GOKSiR w Stoszowicach, jej organizacja uzależniona jest sytuacji epidemicznej w kraju, a co za tym idzie, obostrzeń i restrykcji wprowadzanych przez rząd.

Jednym z najważniejszych elementów majówki jest tradycyjny pochód pierwszomajowy rodem z lat PRL-u. - Pochód wyruszy z Przełęczy Srebrnogórskiej i przejdzie na plac imprezy, gdzie zostaną zorganizowane różne konkursy min.: grup rekonstrukcyjnych lat PRL-u. Liczymy także oczywiście na inwencję twórczą mieszkańców - mówi Jarosław Rudnicki.

W tym roku nowością będzie Zlot Zabytkowych Pojazdów z epoki PRL. - Będzie można zobaczyć Maluchy, Duże Fiaty, Trabanty i różne inne cuda motoryzacji z tamtych lat. Jeżeli chodzi o występy muzyczne to całą imprezę poprowadzi kabaret „Czwarta fala”. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół „Czerwone Gitary”. Będzie można posłuchać największych hitów tego najbardziej popularnego zespołu epoki PRL. Wcześniej na scenie wystąpi także zespół Centrala 57, a wszystko zakończy dyskoteka pod gwiazdami. Oczywiście w rytmach lat .70 i .80 - dodaje dyrektor. 

Dodatkowo w czasie Srebrnogórskiej Majówki odbędzie się również otwarcie „Traktu Fryderyka”. To projekt turystyczny, który wskaże mieszkańcom i turystom 17 szczególnych miejsc na terenie Srebrnej Góry. Będzie można podziwiać także wystawę zdjęć Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Temat wystawy pozostaje na razie tajemnicą, ale organizatorzy zapewniają, że na pewno będzie efektowna. Prace będą prezentowane w Srebrnogórskiej Przestrzeni Artystycznej „Aniołek” na Placu Wypoczynkowym w Srebrnej Górze.

- Pełni nadziei oczekuję informacji o obluzowaniu obostrzeń przez rząd i mam nadzieję, że wydarzenie dojdzie do skutku. Nam, jako załodze Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach bardzo brakuje imprez i spotkań z mieszkańcami. Tęsknimy za czasem kiedy można było normalnie prowadzić działalność sportową i kulturalną. Jednocześnie wierzymy, że już za chwilę wrócimy do „normalności” - kończy Jarosław Rudnicki.

mwinnik / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Srebrnogórska Majówka. Gwiazdą wieczoru zespół „Czerwone Gitary”

  2021-01-23 13:32:46

  gość: ~Mieszkaniec

  Ten rząd jest ********. Już dawno powinniśmy być w żółtej strefie tak jak to ładnie rozprawiali w listopadzie. Czuby jedne. Uprzedzając, głosowałem na nich. Przepraszam. To się już nie powtórzy.

 • 2021-01-23 18:17:05

  gość: ~ja

  @~Mieszkaniec tak trzymaj lewaku....

 • 2021-01-24 10:13:37

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~ja
  A wiesz co jest najgorsze w Twojej retoryce ? Że jestem prawakiem. Ale już nie mam zamiaru głosować na PiS. Okazało się, że jak to powiedział narybek z Wałbrzycha, wszyscy są tacy sami i tylko o kasę im chodzi.

 • 2021-01-23 14:05:36

  gość: ~Gosc

  No ooo będzie grubo półtora roku przygotowań to będzie mega

 • 2021-01-23 14:51:51

  gość: ~Gosc

  Ano. Warto zajrzeć :)

 • 2021-01-23 17:23:05

  gość: ~ja

  brawo

REKLAMA