Express-Miejski.pl

Basen, drogi, rewitalizacja parków. Gmina Ząbkowice Śląskie podsumowuje rok pod kątem inwestycji

Gmina Ząbkowice Śląskie podsumowuje rok pod kątem inwestycji fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Ząbkowice Śląskie podsumowuje 2020 rok pod kątem inwestycyjnym. Urzędnicy podkreślają, że choć był on naznaczony pandemią, to udało się zrealizować wiele projektów.

W tym roku, obok zakończenia największej inwestycji, czyli budowy Krytego Basenu, zakończyliśmy m.in. przebudowę ul. Daszyńskiego – bardzo ważną komunikacyjnie ulicę na Osiedlu Pallotyńskim. Przebudowane zostały dwa kolejne podwórka w mieście – przy ulicach: Ciasnej i Szkolnej (pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Dolnośląską). Jest to kolejny krok w kierunku poprawy nie tylko wizerunku naszego miasta, ale przede wszystkim poprawy jakości życia Mieszkańców. Zakończyliśmy także rewitalizację dwóch parków – przy stadionie (I etap) oraz za wiaduktem kolejowym (część z oczkiem wodnym). Uporządkowany został drzewostan tak, aby nikomu nie groziło niebezpieczeństwo, pojawiły się nowe nasadzenia, siłownie zewnętrzne, wiaty. Po zrewitalizowanym w ubiegłych latach Parku Miejskim im. Sybiraków parki te stały się kolejną częścią Zielonych Płuc Ząbkowic Śląskich.

W pierwszej połowie tego roku zakończyliśmy także inną, bardzo ważną inwestycję dla rozwoju naszej gminy – przebudowę budynku przy ul. Krzywej po dawnych księgach wieczystych na Żłobek Publiczny. Dzięki temu zadaniu zwiększyliśmy ilość miejsc żłobkowych do 101! W zakresie oświaty wybudowaliśmy też boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Piastowskiej oraz przebudowaliśmy instalację p/poż. w Szkole Podstawowej nr 1.

Na terenie miasta w tym roku przeprowadzone zostały także remonty kamienic przy ul. Reymonta 5 i ul. Konopnickiej 13. Bardzo ważne, choć nie widoczne były również prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej przy ul. Ziębickiej, co poprawia działanie kanalizacji w tym rejonie i chroni sąsiadujące posesje od zalewania wodami opadowymi.

Nie zapomnieliśmy także o terenach wiejskich – w tym roku m.in. wyasfaltowana zostały drogi wewnętrzne w Stolcu, Zwróconej oraz w Kluczowej, wykonany został także chodnik przy blokach w Szklarach Hucie. Dzięki wzięciu przez gminę na siebie 50 proc. wartości inwestycji, Powiat Ząbkowicki wykonał chodnik przy drodze powiatowej w Braszowicach (na odcinku od świetlicy wiejskiej do dorgi krajowej nr 8) oraz nową nawierzchnię na drodze powiatowej w Zwróconej. Zakończyliśmy także inną, ważną i potrzebną inwestycję – remont świetlicy wiejskiej w Olbrachcicach Wielkich.

UMiG Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Basen, drogi, rewitalizacja parków. Gmina Ząbkowice Śląskie podsumowuje rok pod kątem inwestycji

  2020-12-31 23:52:54

  gość: ~Olo

  A jaką rolę ma pełnić to pseudo oczko wodne? Wody po kolana, latem woda zkiśnie zostanie tylko smród i zaraza.

 • 2021-01-01 17:02:11

  gość: ~xxxx

  @~Olo
  Możesz się wykąpać bo basen zamknięty

 • 2021-01-09 09:50:39

  gość: ~Ząbkowiczanin

  ostatnio dodany post

  No i tyle wspaniałych zakładów pracy tylu wspaniałych inwestorów burmistrz Orzeszek sprowadził co za kretyn pisze te artykuły.

REKLAMA