Express-Miejski.pl

Rozpoczęcie budowy hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach coraz bliżej. Jak będzie wyglądała?

Wizualizacja nowej hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach fot.: Eko-Bud Biuro Projektowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Ziębice od dwóch lat intensywnie pracuje nad budową hali sportowo-widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. 

Urzędnicy złożyli już niezbedną dokumentację wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę do Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich i oczekują na wydanie stosownego pozwolenia. Dziś gmina wystąpiła też z pierwszym wnioskiem o dofinansowanie budowy obiektu, a w ostatnich dniach podpisała umowę na przebudowę linii średniego napięcia, która zostanie wykonana w pierwszej połowie przyszłego roku. Prace nad rozpoczęciem budowy hali postępują z dnia na dzień.
 
Powierzchnia netto budynku wynosić będzie ponad 3.700 metrów kwadratowych. Hala zlokalizowana będzie między ulicami Wojska Polskiego a Spacerową.
 
Głównym przeznaczeniem projektowanego budynku jest hala sportowa umożliwiająca rozgrywki sportowe w piłkę siatkową, koszykówkę, piłkę ręczną. Ponadto hala ta służyć będzie dla celów treningowych oraz urządzania koncertów i występów artystycznych dla mieszkańców gminy oraz dla realizacji szkolnych zajęć sportowych dzieci i młodzieży.
 
W hali sportowej na poziomie parteru zaprojektowano widownie mobilne 2 sztuki po 66 miejsc siedzących oraz 3 miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich (łącznie 135 miejsc). Na I piętrze zaprojektowano trybuny stałe dla 522 widzów. Łącznie to 657 miejsc.
 
Projekt hali sportowej o wymiarach 58,54m x 47,65m, przewiduje budynek dwukondygnacyjny, bez podpiwniczenia. Projektowana bryła budynku ma zwartą formę, krytą dachem płaskim. W budynku zaprojektowano halę sportową wraz z 2-kondygnacyjnymi zapleczami sanitarno-szatniowymi, siłownię, trybuny oraz, w północnej, części obiektu zaplecze techniczne i administracyjne z pokojami biurowymi i salą konferencyjną.
 
Do budynku hali sportowej zaprojektowano 5 wejść w tym: po stronie zachodniej w centralnej części budynku wejście główne dla widzów, składające się z dwóch drzwi 2- skrzydłowych. Wejście to podkreślone jest w elewacji przez zastosowanie wykończenia z cegły elewacyjnej na poziomie parteru i I piętra oraz zaprojektowano je na krawędzi uskoku ściany elewacyjnej. Wejście to wykorzystywane będzie w przypadku organizacji dużych imprez z udziałem widowni. Po stronie północnej, zaprojektowano wejście dla uczniów/sportowców na zajęcia z wychowania fizycznego/treningi. Wejście to wyróżniono w elewacji poprzez zaprojektowanie go w podcieniu uzyskanym poprzez skośnie zaprojektowaną ścianę zewnętrzną na poziomie parteru, biegnącą przez znaczną część długości tej elewacji oraz poprzedzone ścianą z perforacjami w kształcie arkad.
 
Po południowej stronie zaprojektowano jeszcze 2 wyjścia ewakuacyjne z klatek schodowych znajdujących się w skrajnych narożnikach budynku.
Po północnej stronie projektowanej hali sportowej zaprojektowano ceglane arkady, na których oparto taras na poziomie I piętra. Ponadto w elewacji zachodniej na poziomie parteru zaprojektowano arkadowe wykończenie otworów okiennych oraz głównego wejścia do budynku.
 
Forma architektoniczna oraz rozwiązania materiałowe zaprojektowane na
elewacjach, zostały zdeterminowane sąsiadującą historyczną zabudową.
 
Obiekt na podstawie oczekiwań urzędników i konsultacji z zainteresowanymi klubami, radnymi i trenerami, zaprojektowała firma P.P.B. EKOBUD Biuro Projektowe z Dmosina koło Łodzi.

em24.pl / UMiG Ziębice

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozpoczęcie budowy hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach coraz bliżej. Jak będzie wyglądała?

  2020-12-24 15:03:15

  gość: ~mieszkaniec

  Ciekawe i bardzo interesujące, oby się udało. Brakuje tylko dróg na przyzwoitym poziomie, chodników i najważniejsze PRACY.

 • 2020-12-24 15:42:10

  gość: ~takitam

  @~mieszkaniec

  .... eeee no co Ty ?

  Jest już altana w parku, nowe targowisko, park kulturowy w Henrykowie, single tracki się szykują, jest nowa bieżnia na stadionie, będzie remont zabytkowych murów, jest już wyremontowany kościółek ewangelicki, mamy nowe schody w ZCK i piękną nową windę w bibliotece, do tego jest Punk Informacji Turystycznej, a nad wszystkim czuwa niejaki Jurek Kapadocki któremu to lokalna władza zawierzyła Ziębice.

  Tak że ... "rozwój", "rozwój" i jeszcze raz "rozwój" , a Ty chciałbyś takich przyziemnych spraw jak (nomen-omen) chodniki, drogi, pracę ..... może jeszcze szybki Internet ?

  Oj, przewraca się w d_pach, przewraca.

 • 2020-12-24 16:53:59

  gość: ~Chodzące Tabernakulum

  @~mieszkaniec
  Idź do Amazona, i połowę życia spędzaj w autobusie a drugą połowę w pracy, leniu.
  Po co Ci życie? Stań się tylko numerkiem, i całe życie rób to samo nie posiadając w głowie zupełnie żadnej myśli.

 • 2020-12-28 19:14:47

  gość: ~mieszkaniec

  @~Chodzące Tabernakulum Tak się składa ze ja pracę mam, co prawda nie w Ziębicach. Tak sobie pomyślałem o innych, między innymi o tych co do amazona jeżdżą, jak nie znasz to nazywaj kogoś leniem.

 • 2020-12-24 16:49:18

  gość: ~Chodzące Tabernakulum

  Od dwóch lat składają jakieś papiery i czekają na pozwolenia?..

  Ten kraj umrze w pizdu.

 • 2020-12-24 23:54:43

  gość: ~Wyborca

  I to będzie już gwóźdź do trumny tej gminy.

 • 2020-12-25 17:30:28

  gość: ~Kaziu

  Brawo dla Pana Burmistrza..oby się udało..

 • 2020-12-25 21:03:37

  gość: ~Antek

  @~Kaziu po tym Panu Ziebic już nikt nie będzie w stanie dzwignać zafascynowałeś się Kaziu zbyt mocno

 • 2020-12-27 10:45:26

  gość: ~KK

  Jakby poprzednicy Burmistrza wyremontowali choćby 40 % chodników dróg itd inaczej by to wszystko wyglądało. Po 2 latach i tak jest dużo zmian na lepsze.

 • 2020-12-27 15:15:42

  gość: ~Ooj

  @~KK
  No jakoś nie bardzo widać poprawę tych chodników i ulic. Póki co to stadion, przedszkole biblioteka itp. Ale nie samą oświatą i sportem żyje miasto. A długi rosną jak drożdże. Ale brawo i brawo i ...

 • 2020-12-27 11:37:03

  gość: ~Mieszkaniec

  Brawo Burmistrz! W końcu coś sie dzieje w tych Ziębicach!

 • 2020-12-27 13:43:18

  gość: ~Mieszkanka ziebic

  Lepiej by wyremontowali uliczki na cmentarzu bo idac naszym cmentarzem mozna zęby wybic potykajac sie o dziury a przejechanie wozkiem inwalidzkim to juz dopiero wyzwanie.. tylko sport i sport to orlik itp a prawdziwych potrzeb sie nie widzi ehhh

 • 2020-12-28 11:19:34

  gość: ~marekkaczmarek

  Hahaha zacofany plebsik komentuje i ujada hahahah w cieplowodach maja nawet hale ale w ziebicach nie trzeba haha . ale z was sa kosmici - najpierw bira nic nie robila to kazdy plakal ze ziebice zacofane , szpilarewicz robi sporo to zacofancy pisza o dlugach . to sie w koncu zdecydujcie czy chcecie miasto bez dlugow i inwestycji czy jednak zrealizowac inwestycje na kilkadziesiat milionow przy dotacjach unijnych , wziac troche dlugow i splacac jak przyjdzie okres ze nie bedzie skad brac dotacji . idiot om nie dogodzisz

 • 2020-12-28 17:06:16

  gość: ~takitam

  @~marekkaczmarek

  Miły kolego.
  Proponuję zapoznać się z terminem INWESTYCJA.

  Inwestycja to coś, co w założeniu ma przynosić dochód lub w najgorszym przypadku nie przynosić strat.

  Teraz wyjaśnij "plebsikowi" w jaki sposób hala sportowa będzie przynosić dochód.
  Przy okazji zapytaj "plebsika" czy ktokolwiek go pytał o to czy potrzebuje hali sportowej.
  Co do dotacji unijnych, to te tzw. dotacje, to NASZE PIENIĄDZE .... tak, tak, .... to są pieniądze które wpłacamy do UE jako składkę, czyli to jest tak, jakbyś sąsiadowi przekazał swoje pieniądze ot tak po prostu, a następnie występował z wnioskiem do niego żeby Ci te pieniądze łaskawie dał, a on w swej łaskawości albo Ci je da albo nie, a jeśli już da, to policzy sobie koszty obsługi.
  Przy okazji ten sąsiad ma u siebie fabryki wszelakie i uważnie pilnuje, żeby te Twoje pieniądze nie posłużyły czasem do budowy konkurencyjnej fabryczki, dlatego BARDZO CHĘTNIE da Ci ... TWOJE .. pieniądze na budowę takich właśnie pierdół typu hala sportowa, bo wiadomo że nie przyniesie to żadnego dochodu i nie jest zagrożeniem dla jego interesów.

  Czy zatem nie chciałbym żeby w Ziębicach była hala sportowa ?

  Ależ oczywiście niech będzie, ale ... wtedy kiedy inne podstawowe potrzeby lokalnej społeczności zostaną zaspokojone.
  Inaczej pisząc, jeśli Ziębice będą już tak bogatym miastem, że nie za bardzo będzie wiadomo na co wydawać kasę, to wtedy można postawić halę sportową.
  W innym wypadku, jest to (moim zdaniem) wręcz sabotaż, bo do budowy tego czegoś nie dość że dołożą wszyscy Ziębiczanie, to jeszcze trzeba to będzie przecież utrzymać, a wszystko po to, żeby kilkanaście osób lubiących sobie poskakać, pofikać czy pokopać piłeczkę, mogło realizować swoje hobby (bo sport to hobby przecież) za darmo kosztem wszystkich innych którzy nie podzielają ich sportowych pasji.

  Reasumując, jeśli ktoś ma potrzebę korzystania z hali sportowo-widowiskowej bo jest sportowcem tudzież bawi się w teatrzyki lub inne takie, to niech sobie taką halę zbuduje + utrzymuje za swoje pieniądze albo znajdzie prywatnego sponsora który zechce to zbudować i utrzymywać i wtedy może sobie tam robić dokładnie co chce.

 • 2020-12-28 19:27:07

  gość: ~Bbg

  @~takitam
  To najlepiej nic nie robić i będzie ok. W naszych Ziebicach już dawno taka hala powinna powstać. A dobrze wiemy że wszystko jest z dotacji i z naszych podatków. Więc w czym problem!!!???

 • 2020-12-28 20:26:26

  gość: ~takitam

  @~Bbg

  Dlaczego uważasz, że taka hala to konieczność dziejowa ?

  -- Dobrobyt mieszkańców Ziębic się przez to poprawi ?
  -- Mając halę, lepiej będzie im się chodzić po dziurawych chodnikach i jeździć po nie mniej "pięknych" drogach ?
  -- Zrekompensuje Ziębiczanom brak dostępu do sensownego Internetu ?
  -- Szybciej i w lepszych warunkach będą się przemieszczać(np. transportem publicznym) po regionie ?


  gość: ~Bbg npaisał/a:
  //// A dobrze wiemy że wszystko jest z dotacji i z naszych podatków. Więc w czym problem!!!??? ////

  W tym, że nikt się Ziębiczan nie pytał czy marzyli właśnie o hali widowiskowo sportowej.

  Jaki problem zapytać (np. w drodze referendum .... może być online) czy chcą hali + przedstawić alternatywę, czyli do wyboru ... hala, remont chodnika, naprawa kanalizacji, naprawa odcinka drogi i .... niech się mieszkańcy wypowiedzą.

  Jeśli zdecydowana większość (np. 70%) będzie za halą, to OK, ... budować.
  Jeśli nie, to NIE USZCZĘŚLIWIAĆ NA SIŁĘ.

  Powtórzę jeszcze raz, że jeśli komuś ta hala jest potrzebna, TO NIECH SAM ZA WŁASNE ŚRODKI ją wybuduje i wtedy robi tam co chce.

  Hala sportowa NIE JEST strategicznym obiektem urbanistycznym, ani nawet tym czy powinno zajmować się miasto, bo po prostu nie służy ogółowi, a wybranej części mieszkańców i bynajmniej nie do pomnażania dobrobytu mieszkańców czy ich bezpieczeństwa.

  Służy TYLKO DO ZABAWY, ... dlatego nie widzę powodu dla którego wszyscy podatnicy mają się składać na obiekt służący do zabawy dla tych których hobby jest akurat sport tudzież inne tańce.

 • 2020-12-28 21:33:25

  gość: ~Bbq

  @~takitam
  Sory ale gdyby tak pytać wszystkich co kto chce to nigdy jak do tej pory nic by nie było. Piszesz o drogach chodnikach i myślisz że to jest wszystkim potrzebne a nie dostrzegadz że i tak się wiele zmieniło. Więc bij brawo jak narazie wszystkim inwestycja które się odbyły albo które będą realizowane i ciesz się że coś się dzieje a nie tylko krytykować

 • 2020-12-28 22:46:32

  gość: ~takitam

  @~Bbq

  No więc właśnie na tym polega różnica między nami, że Tobie wystarczy jak coś się dzieje, a ja wolałbym żeby działo się coś sensownego, a nie ... "coś".


  gość: ~Bbq npisał/a:
  //// Piszesz o drogach chodnikach i myślisz że to jest wszystkim potrzebne ////

  ... aaaa .. nie jest ?  gość: ~Bbq npisał/a:
  //// a nie dostrzegadz że i tak się wiele zmieniło ////

  ..ależ dostrzegam jak najbardziej.
  Kiedyś w Ziębicach było więcej zakładów pracy niż sklepów.
  Dzisiaj nie ma ani jednych ani drugich.
  Za to są altanki w parku i bieżnie na stadionie.

  Rozwój jak jasna cholera.

 • 2020-12-30 22:59:13

  gość: ~Gość

  @~takitam
  Niech Ci chodniczki lepiej na cmentarzu zrobią, bedzie lepiej Cie odwiedzać :)

 • 2020-12-30 23:10:19

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Gość

  Cóż za piękny, merytoryczny komentarz :)

  Poza tym, mam głęboko w poważaniu czy moje truchło (jeśli trafi na cmentarz) ktoś odwiedzi czy nie.
  Tam w środku, w tej trumnie znaczy, lezy JUŻ TYLKO GNIJĄCE MIĘSO i nie wydaje mi się że to śmierdzące, gnijące mięso będzie jakoś szczególnie obrażone gdy nikt nie przyjdzie postać sobie nad zmarnowanym kamieniem w roli tzw. grobu tudzież pomnika który zakrywa te gnijące szczątki.

  Natomiast żywym, jak najbardziej chodniki się przydają, nieprawdaż ?

REKLAMA