Dziś rusza pełnoformatowa rządowa kampania, która w pierwszej kolejności będzie zachęcać do tego, aby przyjąć szczepionkę. Każda gmina otrzyma pakiet ulotek i plakatów.
- Ta kampania w pierwszej części ukierunkowana będzie przede wszystkim do seniorów - zapowiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii Rady Ministrów.
Podkreślił, że celem jest dotarcie poprzez kampanię do każdego pełnoletniego Polaka, gdyż szczepienia są przeznaczone dla osób od 18 roku życia. Dworczyk dodał, że szczepienie jest jedyną drogą do powrotu do normalności.
Kampania ma być prowadzona zarówno w mediach tradycyjnych jak i społecznościowych, a ponadto każda gmina ma otrzymać pakiet ulotek i plakatów dotyczących tej kampanii. Zapowiedział, że w akcję będą zaangażowani m.in. osoby publiczne. "Wiem, że koledzy, którzy zajmują się komunikacja mają już podpisane umowy z celebrytami czy aktorami" - dodał.
Zapytany o zachęty dla osób, które zdecydują się na szczepienie, Dworczyk odparł, że największą korzyścią wynikającą z przyjęcia szczepionki jest to, że nie zachorujemy. - Będziemy przekonywać, że kwestia uniknięcia choroby, która dla niektórych może się skończyć śmiercią, jest sprawą zasadniczą - podkreślił.
Dodał, że jeśli chodzi o status osoby zaszczepionej to w Narodowym Programie Szczepień to jest tam kilka elementów, w tym zwolnienie z kwarantanny gdy ma się kontakt z osobą chorą. - Natomiast doprecyzujemy tę listę wydając rozporządzenie po Nowym Roku i wtedy będziemy jeszcze analizowali czy poza tymi wpisanymi do programu rozwiązaniami dodać jeszcze jakieś dodatkowe - zapowiedział.
Dziś odbywają się pierwsze szczepienia w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Najpierw zaszczepione zostaną osoby z grupy zero, czyli m.in. personel medyczny i pracownicy podmiotów leczniczych.
em24.pl
REKLAMA
REKLAMA