Express-Miejski.pl

Końcem stycznia poznamy wykonawcę dokumentacji obwodnicy Złotego Stoku. GDDKiA ogłosiła przetarg

grafika ilustracyjna fot.: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dziś przetarg na dokumentację obwodnicy Złotego Stoku. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 27 stycznia.

Wykonawcy wyłonieni w przetargu opracują dokumentację projektową w ramach Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowych z elementami Koncepcji Programowych (STEŚ-R) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

- Na etapie STEŚ-R wyznaczone i podane analizie wielokryterialnej zostaną przebiegi korytarzy obwodnicy Złotego Stoku w ciągu drogi 46. W ramach zadania zostanie przeanalizowanych kilka wariantów, jednym z nich będzie również ten z planowanym przebiegiem drogi ekspresowej S8 pomiędzy miejscowościami Bardo i Kłodzko. W ramach zadania powstanie nowy odcinek drogi klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) - czytamy na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Głównym celem budowy obwodnicy Złotego Stoku jest wyprowadzenie z tej miejscowości ruchu tranzytowego, prowadzącego od Opola w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększy się dostępność do bazy turystycznej w regionie.

Inwestycja poprawi przepustowość układu komunikacyjnego województwa dolnośląskiego. Budowa obwodnicy będzie realizowana w ramach Programu 100 Obwodnic, jakie mają powstać w latach 2020-2030.

Czym jest STEŚ-R?

Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej jest dwuetapowym opracowaniem projektowym.

W pierwszym etapie obowiązkiem wykonawcy jest:

• wstępne określenie zakresu rzeczowego i finansowego przedsięwzięcia oraz ustalenie jego efektywności,

• uściślenie przebiegu tras poszczególnych wariantów (na podstawie analizy wariantów i uzyskanych opinii) oraz ostateczne ustalenie typów oraz podstawowych parametrów technicznych obiektów budowlanych,

• dostarczenie informacji do podjęcia wstępnej decyzji inwestorskiej w sprawie celowości, zakresu i horyzontu czasowego realizacji zadania inwestycyjnego,

• umożliwienie uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W drugim etapie obowiązkiem wykonawcy jest:

• uściślenie zakresu rzeczowego i finansowego polegające na ustaleniu szczegółowych rozwiązań geometrycznych dróg, konstrukcji drogowych obiektów inżynierskich, granic terenowych zadania inwestycyjnego oraz przedmiaru robót i ich kosztorysu dla kluczowych elementów przedsięwzięcia,

• określenie wytycznych dla projektu budowlanego,

• wykonanie analizy wielokryterialnej umożliwiającej Zamawiającemu wybór najkorzystniejszych wariantów technicznych do dalszej realizacji.

Zamówienie obejmuje również przygotowanie niezbędnych materiałów wymaganych do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji.

Szersze informacje dotyczące przetargu na wykonanie dokumentacji obwodnicy Złotego Stoku znajdują się tutaj [KLIK].

em24.pl / GDDKiA

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Końcem stycznia poznamy wykonawcę dokumentacji obwodnicy Złotego Stoku. GDDKiA ogłosiła przetarg

  2020-12-21 18:20:42

  gość: ~mieszkaniec

  oby w tej dokumentacji,nie zapomnieli o żądaniach p.milionerki,mlodej Szumskiej,ona dyktuje,podburza i decyduje,a że Stokiem i powiatem,rządzi mafia PO,to zrobią wszystko ,aby tej obwodnicy nie było,a na kogo zwalą winę???a no oczywiście na PiS,z tego co się mówi,to Generalna Dyr.Autostrad,chce wypłacać właścicielom gruntów po 100 tys.zl.za hektar,a ile daje p.Szumska??ludzie z gmi.Zł.Stok,nie wierzcie p.Szumskiej,to tak jak byście dzisiaj,żyli w miodowej krainie?a w Laskach to żyjemy w strasznej bidzie,to co, nie chcecie pieniędzy za niużytki??nie dajcie się manipulować

 • 2020-12-22 09:53:37

  gość: ~Turysta

  @~mieszkaniec

  Dzięki tej złej Szumskiej to chociaż do tego Złotego Stoku ktoś jeszcze przyjeżdża, bo gdyby nie ona, to kopalnia byłaby ruiną, a gmina miejscem, które każdy omijałby szerokim łukiem, bo ani tam u was ładnie, ani przyjemnie.

 • 2021-01-16 14:32:45

  gość: ~anna45

  ostatnio dodany post

  warto zrobić także audyt jakiś np. audyt energetyczny przedsiębiorstwa a potem także
  białe certyfikaty

REKLAMA