Express-Miejski.pl

Zakończono pierwszy etap remontu Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie

Zadanie obejmowało usunięcie eternitu z siedziby CKiB, wykonanie nowego pokrycia dachowego z dachówki karpiówki oraz modernizację pokrycia dachowego z papy. Ponadto wykonano docieplenie stropodachu, wymieniono rynny, przemurowano komin, zamontowano śniegołapy oraz wykonano nową instalację odgromową fot.: Gmina Bardo

Gmina Bardo zakończyła realizację zadania pod nazwą „Modernizacja Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie”. 

Zadanie dofinansowane w ramach programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, swoim zakresem obejmowało: usunięcie eternitu z siedziby CKiB, wykonanie nowego pokrycia dachowego z dachówki karpiówki oraz modernizację pokrycia dachowego z papy. Ponadto wykonano docieplenie stropodachu, wymieniono rynny, przemurowano komin, zamontowano śniegołapy oraz wykonano nową instalację odgromową.

Poprzednie pokrycie dachowe z eternitu było już jednym z nielicznych w mieście, a jego modernizacja od lat była zadaniem niezwykle oczekiwanym. Dzięki dofinansowaniu ministerstwa nowe pokrycie dachowe idealnie wpisało się w obecny krajobraz miasteczka.

Wartość wykonanej modernizacji to 402 806,72 zł a kwota dofinansowania wyniosła 239 000, 00 zł. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Na koniec listopada br. Gmina złożyła kolejny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont budynku CKiB, który to zakłada modernizację sali wielofunkcyjnej tj. wymiany podłogi, elektryki, stolarki drzwiowej, docieplenie stropodachu, malowanie ścian, postawienie sceny wraz z okratowaniem i kurtynami oraz zakup nagłośnienia i oświetlenia.

Gmina Bardo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zakończono pierwszy etap remontu Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie

    2020-12-18 21:11:31

    gość: ~Z GMINY KAMIENIEC

    ostatnio dodany post

    Oo i jak ładnie widać na zdjęciu barierkę z Teatru Wodnego z ogrodów Kamienieckiego Pałacu

REKLAMA