Express-Miejski.pl

Wyremontują dworzec kolejowy w Kamieńcu Ząbkowickim? [foto]

Dworzec kolejowy w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zaniedbany dworzec kolejowy ma szanse zostać wyremontowany. W jego wnętrzu planuje się utworzenie wystawy dotyczącej kolei. 

Z roku na rok mieszkańcy i turyści coraz częściej i chętniej korzystają z połączeń kolejowych, których przybywa. Po wielu latach zaniedbań ze strony spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. kamieniecki dworzec, dawniej wielkie centrum przesiadkowe, teraz świeci pustkami.

Dzięki staraniom kamienieckiego samorządu sytuacja kamienieckiego dworca oraz terenów kolejowych wkrótce ma ulec zmianie. - Rozpoczynają się szeroko zakrojone prace ul. Ogrodowej. Gmina zakupiła od PKP tereny, które należały do spółki i w ostatnim czasie były bardzo zaniedbane. Teren będzie właściwie zagospodarowany z korzyścią dla mieszkańców gminy. Ponadto działki, które zostały zakupione, teraz są porządkowane. Przywrócona zostanie możliwość swobodnego przejścia na teren kompleksu sportowego. Jest to połączone z działaniami inwestycyjnymi, które są prowadzone przez Urząd Gminy oraz Urząd Marszałkowski i PKP w zakresie rewitalizacji dworca kolejowego oraz przestrzeni po byłych torowiskach kolejowych - informuje Marcin Czerniec, wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki. 

Dworzec kolejowy w Kamieńcu Ząbkowickim zostanie wyremontowany, a w jego wnętrzach eksponowana będzie wystawa dotycząca kolei. - Jesteśmy na etapie uzgadniania pomiędzy gminą a PKP. Dotyczą one wpisania dworca kolejowego na listę obiektów, które w najbliższym czasie będą podlegały rewitalizacji. Gmina zobowiązuje się do utworzenia stałej wystawy pod nazwą „Historia kolejnictwa na Ziemi Kamienieckiej” w sali głównej dworca na I piętrze oraz na parterze obiektu. To pozwoli na uzyskanie środków finansowych przez PKP na remont obiektu - mówi włodarz.

- Mieszkańcy ubolewają nas stanem, w jakim znajduje się dworzec. Do tej pory nie mogliśmy nic zrobić, ponieważ nie jest to własność gminy. Już od kilku lat postulowałem, by mogło dojść do realizacji tego typu przedsięwzięcia. Dzięki ostatniemu spotkaniu zainicjowany został proces podjęcia działań inwestycyjnych przez spółkę i doprowadzenie dworca do właściwego stanu. Teren, który został zakupiony przez gminę ma służyć do utworzenia kolejnych miejsc punktu przesiadkowego i dodatkowego elementu, który będzie związany z programem przygotowanym wspólnie z gminą przez Urząd Marszałkowski w zakresie zwiększania ruchu turystycznego i poprawy atrakcyjności jazdy koleją w celu zwiedzania zabytków ziemi ząbkowickiej - kończy Marcin Czerniec.

em24.pl / Wiadomości Kamienieckie

26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wyremontują dworzec kolejowy w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]

  2020-12-16 11:24:59

  gość: ~WDSTP

  Dla PKP to powinna być wizytówka - to największa stacja w regionie, przesiadkowa, obok Cargo gdzie pracuje wiele osób. Dworzec powinien zdecydowanie w lepszym stanie, a przede wszystkim nigdy nie powinno pozwolić się na to, żeby został doprowadzony do stanu w jakim znajduje się obecnie.

 • 2020-12-16 12:03:54

  gość: ~mnm

  @~WDSTP przez lata rządów PO wiele obiektów w tym dworce ulegały systematycznej dewastacji. A można było inaczej , lepiej . Tak pokazuje PiS . Obudowa torowisk , przebudowa dworców / np. Kłodzko miasto , remont linii Bardo -Kamienic itd. itd. / ,wznowienie połączeń kolejowych z Kotlina kłodzką , Bielawy z Wrocławiem , Wrocławia z Pragą czeską . Współpraca władz Kamieńca Ząbkowickiego ze spółkami kolei tez przyniesie efekty. Gratulacje.

 • 2020-12-16 18:35:26

  gość: ~jjj

  @~mnm wina PO, że dworzec, którego właścicielem jest PKP niszczeje??!! stuknij się w ten durny łep, to może zmądrzejesz! Gdyby prezesi, ich zastępcy i inne szefostwo nie napychałoby sobie kieszeni pieniędzmi, tylko zajmowało się zarządzanie majątkiem, to sytuacja byłaby inna. Poza tym, jakim prawem PIS wydaje kolejne miliony na inwestycje, z których skorzystają nieliczni, a tu tygodniowo po kilka tysięcy ludzi umiera, bo nie ma odpowiedniej opieki medycznej!!! I tak kolejna inwestycja "pod publiczkę", po masztach, ławkach, przekopach mierzei, budowie lotniska i wielu innych. A ty jesteś zachwycony/a, bo będziesz miał ... wyremontowany budynek dworca i odnowioną linię kolejową z kilkoma osobami w pociągu - zamiast dróg, chodników, kanalizacji, gazu, wyremontowanych domów, lamp przychodnikowych i wokół porządków

 • 2020-12-16 19:34:45

  gość: ~PL

  @~jjj
  O co ci chodzi tak naprawdę? Wiesz co znaczy skrót PKP ( Polskie Koleje Państwowe) PKP to nie prywatna firma tylko państwowa i państwo odpowiada za stan kolei. Prawda jest taka, że za rządów obecnej OPozycji kolej został prawie zlikwidowana, co się dało to rozkradli i zlikwidowali bo się nie opłaca. Dopiero od kilku lat można zauważyć poprawę na lepsze. Widzę, że ty jesteś z tych co im wszystko nie pasuje, najlepiej nic nie robić. Wszystko źle, uważasz, że potrafisz lepiej startuj w wyborach naród cię wybierze i wtedy zrobisz lepiej. Na szczęście większość ludzi myśli inaczej. Dla twojej wiadomości bardzo dużo ludzi korzysta z PKP i z roku na rok coraz więcej się przekonuje. Więc bierz się do roboty i zrób coś pożytecznego, krytykować każdy potrafi.

 • 2020-12-22 09:02:11

  gość: ~saba sabaka

  @~PL
  Przez cztery ostatnie lata TVP otrzymało 4,8 mld złotych wsparcia publicznego. PKP Intercity 2,7 mld.

 • 2020-12-16 20:40:23

  gość: ~Yola

  @~mnm
  Człowieku PO rządziła w Polsce od 2008 do 2015 r - raptem 8 lat, a dworzec w Kamieńcu niszczeje od lat 30-tu. PiS już rządzi 6 lat i co się stało dobrego na tym dworcu w tym czasie? Poza tym czytaj ze zrozumieniem, głównym inwestorem ma być gmina i to z funduszy zewnętrznych - prawdopodobnie unijnych, a nie rząd. Mózg Ci ta PiS-owska propaganda już całkiem wyprała?!

 • 2020-12-16 22:34:16

  gość: ~PL

  @~Yola
  I co ta twoja PO zrobiła dla Polski przez 8 lat? Po za tym, że pieniędzy nie ma i nie będzie. PO też mogła pozyskiwać fundusze, a zapomniałem pozyskiwali do własnej kieszeni. Ale lewak tego nie zrozumie. Najlepiej zrobisz jak pojedziesz do Brukseli się poskarżyć to wam wychodzi najlepiej. Powiem ci tak tobie mózg wyprała POwska propaganda, Budka to twój mentor.

 • 2020-12-17 14:22:48

  gość: ~Mak

  @~PL
  Czemuś biedny boś głupi taborecie pisowski zobacz inwestycję w kraju jakie wykonano w tamtych latach to pogadamy chyba że tyłka z taboretu kraj widziałeś i TVP propaganda opinię ci wyrobiła że kraj w runie

 • 2020-12-17 16:19:17

  gość: ~PL

  @~Mak
  Twój argument to ubliżanie. Jesteś prawdziwym z krwi i kości komunista. Podaj przykłady tych wielkich inwestycji. Ja wiem jedno za czasów PO żyło mi się dużo gorzej, ledwie starczało na życie, pracy nie było, a jak była to za psie pieniądze i przeważnie na czarno. Cały czas pracuję w tej samej firmie, żona moja też pensje dużo podskoczyły, w końcu człowieka stać na dużo więcej, nie musi się martwić co do gara włożyć. zaraz powiesz, że pobieram 500, nie pobieram bo dzieci już na swoim. Teraz to tylko ciężko tym złodziejom i kombinatorom co żerowali na ludzkiej krzywdzie. Biznesmeni z bożej łaski. Nie obrażaj człowieka za to, że ma inne zdanie jak ty, siłą nikogo nie przekonasz. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

 • 2020-12-17 20:31:15

  gość: ~Olek

  @~PL
  A tobie co się poprawiło drożyzna w sklepach inflacja jak cholera łamanie prawa, zniszczenie sądów i wizerunku policji nie mówiąc że znów w Europie mają nas za awanturników 27/1 to był twój sukces wstyd my i Węgry marzyłem od dziecka kuźwa ale przykład od połowę mniejszego kraju a 500+ człowieku dawno inflacja zjadła jak masz dziecko to kiedyś wypomnie tobie aleś ty stary był głupi ja będę całe życie w podatkach spłacać rozdawnictwo PiS co zrobili poza rzucaniem kasą przed wyborami wymień a na biznesmenów niekracz bo oni walą podatki wielkie jakich na oczy nie widziałeś żeby pisiory szastać mogli na prawo i lewo a taki jak ty myślał że dają swoje i są wspaniali a to że prace znalazłeś co wcześniej jej nie było pierdoły piszesz

 • 2020-12-18 10:50:33

  gość: ~PL

  @~Olek
  Panie Olku inflacja zawsze była, tylko z tą różnicą, że kiedyś pensje stały w miejscu a wszystko drożało. Proszę podać jakiś przykład łamania prawa. A w Europie w końcu zaczęli się z nami liczyć. Do tej pory to byliśmy posuszne baranki i inne kraje zachodnie zbijały kapitał na nas. Teraz nagle Niemiec nie miał niewolników do zbierania szparagów, skończył się wyzysk. teraz w Polsce można godnie zarobić. Wiem, że ty wolisz u Niemca tyrać jako parobek za parę Euro i później przyjeżdżasz do polski i zgrywasz chojraka. Gdzie twoja godność, wstań z kolan. Lepiej być biedniejszym ale mieć swoją godność. A takie gadanie, że nasze dzieci będą spłacać długi jest bez pod stawne, nic nie potraficie tylko straszycie. Przestańcie się płaszczyć przed tym Euro kołchozem, Jak jesteś Polakiem to walcz o godność polski nie zaprzedawaj się za marne srebrniki.

 • 2020-12-16 11:54:55

  gość: ~Gość

  Dużo zrobiono już na peronach, ale jakoś tak niedbale. Nowe zadaszenie a przecieka,w czasie deszczu ciężko znależć suchy plac, nowe ławki gniją od wody, żal patrzeć

 • 2020-12-16 12:29:46

  gość: ~armoh

  Mam tylko nadzieję, że jak te rozmowy przyniosą skutek w postaci rzeczywistego remontu, to zostanie to zrobione naprawdę z klasą, bo po prostu kamieniecki dworzec zasługuje na miejsce, które będzie przyciągało, a nie odstraszało. Sporo ludzi jezdzi z Ząbkowic do Kamieńca na pociąg, dużo też z innych miejscowości, a niestety, dworzec w takim stanie, to nie jest dobra wizytówka naszej wsi, a zaraz miasta. Brawo dla Wójta, że podjął ten temat i liczę, że urząd marszałkowski przypilnuje tematu, a PKP też nie schowa głowy w piasek. Zrobić raz, porządnie i będzie spokój na wiele lat.

 • 2020-12-16 12:34:09

  gość: ~turysta

  to nie tylko dobra wiadomosc dla mieszkancow kamienca ale tez dla zabkowiczan ktorzy w kazda dalsza podroz pociagiem musza udawac sie z kamienca bo u nas polaczenia kolejowe praktycznie nie istnieja i mimo wielu prosb do wladz miasta nic z tym sie nie robi

 • 2020-12-16 14:22:39

  gość: ~Autor

  @~turysta
  Od 22 grudnia masz z Ząbkowic pociąg do Nysy, Opola, Katwic i Krakowa w drugą stronę Dzierżoniów, Świdnica, Legnica i Lubin też jadą co bidolisz

 • 2020-12-16 14:44:23

  gość: ~Del

  Gmina zobowiązała śię do utwo
  rzenia wystawy w pomieszczeniach dworca.
  To pozwoli na pozyskanie środków finansowych przez PKP na remont obiektu .
  Jestem ciekaw ile lat trzeba pozyskiwać środki z wystawy żeby wystarczyły na remont tego dworca.

 • 2020-12-16 17:15:37

  gość: ~Mak

  @~Del
  Z. Rydzykiem zrobią razem wystawę to raz dwa kasa będzie

 • 2020-12-16 15:01:46

  gość: ~Nis

  Pożyjemy zobaczymy to tylko propaganda basen śmieciami zasypano bo gmina miała budować kanał ujścia jeden z żuli mówi ,że tankowce z gazem będą przypływać
  mają wizje ale chyba po narkotykach .

 • 2020-12-16 17:47:18

  gość: ~Min

  A te wszystkie plany kamienieckiej władzy pokrzyżuje kolejna fala epidemii a gmina na kolejną falę epidemii nie jest przygotowana ludzie będą umierali na chodnikach .

 • 2020-12-16 21:15:31

  gość: ~Edi

  Dworzec Kolejowy powinien być Wizytówką Kamieńca tak samo jak Zamek, dobra komunikacja to podstawa.

 • 2020-12-17 10:45:05

  jonsonmark581

  Through www.amazn.com/mytv - how you can connect your mobile phone to Amazon Prime. Through amazn.com/mytv, you

  can watch your favorite TV shows, series movies. You can watch prime videos anywhere on your device. Users need

  to create an Amazon account if they don’t have an Amazon account and enter the Amazon my TV activation code to

  watch Amazon prime videos on your device.

  1. https://www.amazncomamazn.com/
  2. https://www.comamazn.co/
  3. https://www.comamaznmytv.co/
  4. https://www.amazncommytv.co/
  5. https://amazon-amazonmytv.com/

 • 2020-12-17 20:48:58

  gość: ~XYZ

  Tych ludzi z nieruchomości to powinni sprawdzić gruntownie, biorą kasę nie interesują się budynkami , ludźmi w nich mieszkających. Bardziej interesowało ich to jak wyzyskać od ludzi kasę za czynsz.

 • 2020-12-18 06:48:28

  gość: ~Autor

  @~XYZ
  To kupuj mądrze tam gdzie można zawiązać wspólnotę mieszkaniową i masz udziały w gruncie a tak ludzie idą bez głowy a potem deweloper ma ich w garści dyktuje ceny czynszu i mediów dwa razy więcej tracą

 • 2020-12-18 08:50:36

  gość: ~Kola

  Włodarz mówi " Utworzymy wystawę na terenie obiektu . To pozwoli na uzyskanie środków finansowych przez PKP na remont obiektu "
  To to samo jakbym chciał ze zbierania puszek wybudować sobie okazałą willę.

 • 2022-01-19 06:39:45

  gość: ~Bloj Adam

  Super bardzo fajnie ciekaw jestem kiedy burmistrz Ząbkowic Śląskich pan orzeszek zajmie się wreszcie dworcem PKP w Ząbkowicach Śląskich który już popada w ruinę na wszystko ma pieniądze na baseny Sonar ja ale na to co jest wizytówką miasta to już brakuje

 • 2022-01-19 22:45:48

  gość: ~Habsburg

  ostatnio dodany post

  Hallo zusammen, ihr habt wie immer nur Pläne für die große Linde.
  Zacznijmy od końca. Remont wiat peronowych przez PKP ZLK Opole wielka niedoróbka.Przecieki wody opadowej z zadaszenia centralnie na ustawione ławki. Można usiąść na nich tylko kiedy nie pada. Rura spustowa odwodnienia tryska wodą na 1 m , brak odpływu. W zimie lodowisko. Siatki przed gołębiami założyli , po co . Tam gdzie srały nadal to robią tj. wyjście z dworca na peron pierwszy , a tera na schody przy zejściu do tunelu. Kolej takich niestety ma Inspektorów do odbioru robót.
  W latach 80 zbezczeszczono elewację obiektu z cegły klinkierowej i zamalowano farbą emulsyjną . Towarzysz sekretarz wyraził zgodę i wykonano. O zgrozo parę lat temu kretyński pomysł został powielony, proszę zobaczyć na zdjęcie wejścia do budynku, strona lewa została także pomalowana w tym samym kolorze na fragmencie. Pytanie gdzie konserwator zabytków na jakiej podstawie to zrobiono ?
  Dajcie sobie spokój z modnymi wystawami , człowiek potrzebuje siąść w ciepłym , wypić herbatę, zjeść zalewajkę.
  Jeden z mądrych pisze o pociągach na Nysę . Jedna para tam i z powrotem to są pociągi ? Bo te póki wożą postacie bardzo niewidoczne gołym okiem , duchy ?
  Jeden wódz z Kamieńca i drugi z Ząbkowic nic a nic nie zrobili w sprawie rewitalizacji połączeń z lat 90. Ten z Ząbkowic odbudowuje ruiny wysadzonego przez Napoleona zamczyska i poprawia non sto ulice. Drugi zajął się zamczyskiem w Kamieńcu i dobrze ale chłopie nie każdy ma posadkę za płotem. Popatrzcie na gminę Dzierżoniów jako wzór.

REKLAMA


REKLAMA