Express-Miejski.pl

Wrocławska firma wyremontuje ząbkowicki zamek

Niebawem rozpocznie się kolejny etap remontu ząbkowickiego zamku polegający na remoncie i dostosowywaniu wieży bramnej wraz z pomieszczeniami przyległymi na cele użytkowe w ramach zadania pn. „Śladami wspólnej średniowiecznej historii”. Znamy wykonawcę zadania fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Obiekt wzbogaci się m.in. o sale wystawiennicze, wybrukowany zostanie dziedziniec, a do obiektu zostaną podciągnięte sieci: wodno-kanalizacyjna i energetyczna.

Szczegółowy zakres prac obejmuje aranżację pomieszczeń wieży I i II piętra na funkcję ekspozycyjną, zapewnienie możliwości wyjścia na taras widokowy wieży bramnej, adaptację pomieszczeń przyległych wieży na kasę biletową i pomieszczeń socjalnych personelu, czy przywrócenie latarni wieńczącej wieżę bramną. Zaaranżowany zostanie także dziedziniec, odbudowany fragment podcienia skrzydła wschodniego w oparciu o odsłonięte relikty filarów i oporów sklepień, zostaną zamontowane nowe okna drzwi oraz wrota, a obiekt zostanie dostostowany do warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki, poprzez wprowadzenie instalacji elektrycznej, oświetlenia zasilającego, wentylację pomieszczeń, założenie urządzeń grzewczych, instalacji wodociągowej i odprowadzenia ścieków i wód opadowych.

Pierwszy przetarg na realizację zadania został ogłoszony już na początku 2020 roku. Wówczas jednak ze względu na fakt, iż złożone oferty znacznie przekraczały maksymalną kwotę, jaką samorząd był w stanie przeznaczyć na realizację inwestycji, postępowanie unieważniono. Na jednej z sesji w budżecie zwiększono kwotę na realizację zadania i tym samym ponownie ogłoszono przetarg. 

W postępowaniu przetargowym zgłosiło się siedem firm chętnych do wykonania zadania. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę złożoną przez firmę: CASTELLUM Sp. z o.o. z Wrocławia, która wykona prace za kwotę blisko 4.4 mln zł. Pełna treść ogłoszenia wraz z uzasadnieniem dostępna jest TUTAJ [KLIK].

Modernizacja zamku w Ząbkowicach Śląskich ma potrwać do marca 2022 roku i będzie realizowana w ramach projektu „Śladami wspólnej średniowiecznej historii”, który ząbkowicki samorzą realizuje w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Sdružení pro Vízmburk, z.s. Dofinansowanie dla ząbkowickiej inwestycji wynosi 484 242,36 euro, czyli ponad 2 mln zł.

 

em24.pl / UM Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA