Express-Miejski.pl

Od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon

zdjęcie ilustracyjne fot.: KWP we Wrocławiu

W związku z nadchodzącą zimą i znacznymi spadkami temperatur policja apeluje: zwracajmy szczególną uwagę na osoby bezdomne i samotne, które mogą potrzebować pomocy.

Dolnośląscy policjanci rozpoczęli coroczną akcję „Zima”. Jej założeniem jest systematyczne sprawdzanie miejsc przebywania osób bezdomnych oraz pomoc tym ludziom.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci wraz funkcjonariuszami innych służb intensyfikują prowadzenie kontroli miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące pomocy. Podczas rozmów z takimi osobami mundurowi namawiają je m.in. do korzystania z noclegowni i ogrzewalni, gdzie mogą bezpiecznie spędzić ten trudny czas, gdy warunki atmosferyczne mogą zagrażać ich życiu i zdrowiu.

- Ważne jest, aby każdy z nas był wyczulony na takie sytuacje i nie przechodził obojętnie obok osób narażonych na wychłodzenie. Wystarczy zgłosić taki fakt na numer alarmowy 112. Zachęcamy również do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, dzięki której można łatwo i anonimowo zgłosić miejsca przebywania osób w trudnej sytuacji życiowej, które potrzebują pomocy - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Mundurowy dodaje, że aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego nas. W przypadku zauważenia, iż w pobliżu nas żyje osoba samotna, nieporadna życiowo, której życie i zdrowie może być zagrożone, należy przekazać tę informację, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do właściwej terytorialnie jednostki Policji.

O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejską lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy łatwo i anonimowo zgłosić miejsca przebywania osób w trudnej sytuacji życiowej. Wystarczy zaznaczyć na mapie miejsce, gdzie one przebywają, a policjanci na pewno sprawdzą to zgłoszenie.

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon. 

em24.pl / KWP we Wrocławiu

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA