Express-Miejski.pl

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin z potwierdzonym zakażeniem COVID-19

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Samorząd Województwa Dolnośląskiego podejmuje działania dot. wsparcia osób z niepełnosprawnościami, które są zarażone koronawirusem lub nie mogą liczyć na pomoc opiekuna.

Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego poinformował, iż samorząd województwa podejmuje szereg działań mających na celu walkę z COVID-19 oraz pomoc osobom bezpośrednio dotkniętych wirusem. Takie wsparcie kieruje również do osób z niepełnosprawnościami, ich najbliższych, czy opiekunów. Osoby z niepełnosprawnościami w czasach pandemii potrzebują szczególnej uwagi oraz pomocy.

W związku z powyższym Fundacja Wodna Służba Ratownicza zaangażowała się w świadczenie usług wspierających, które mają na celu wspomaganie niezależnego życia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, w szczególności usług asystencji osobistej (wsparcie w codziennych czynnościach).

Wsparcie obejmuje teren całego województwa dolnośląskiego i dotyczy osób z niepełnosprawnościami z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 lub osób z niepełnosprawnościami, których opiekunowie są dodatni i nie są w stanie sprawować nad nimi opieki.

Chcielibyśmy, aby świadczone usługi docierały do szerokiego kręgu osób i do wszystkich subregionów naszego województwa. W momencie, gdy pozyskacie Państwo wiedzę o osobach z niepełnosprawnościami dotkniętych problemem covidu opisanym jak wyżej, które potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach, proszę o przekazanie nam takiej informacji – apeluje Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska i podaje numer kontaktowy 517 254 921 do Pani Amelii Dymarek Koordynatora ds. dostępności UMWD, pod który należy zgłaszać informacje o osobach potrzebujących pomocy.

Osoby mieszkające w gminie Ziębice, które znajdą się w opisanej powyżej sytuacji proszone są o kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ziębicach, ul. Wałowa 65, 57-220 Ziębice, tel. 748191986, e-mail: mgops@mgopsziebice.pl. Pracownicy socjalni następnie przekażą osobom upoważnionym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego informacje o osobach wymagających wsparcia.

em24.pl na podst. inf. Gmina Ziębice / UMWD

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA