Express-Miejski.pl

Premiera koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II [foto]

Premiera koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Bardzie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 października podczas mszy świętej w Bazylice Mniejszej w Bardzie odbyła się premiera koncertu online Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Koncert powstał we wrześniu by uczcić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Termin premiery przypadł na 42. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. 

Piątkowa uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, podczas której Matka Boża Bardzka otrzymała w darze od Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” nową szatę. Następnie Krzysztof Żegański - burmistrz Miasta i Gminy Bardo oraz Barbara Strzelec - przewodnicząca Rady Miejskiej w Bardzie, złożyli podziękowania na ręce Zbigniewa Cierniaka - dyrektora ZPiT „Śląsk”, Adama Pachury - właściciela Telewizji Sudeckiej oraz Aleksandry Wąsowicz - dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie, za owocną współpracę przy realizacji koncertu. Podziękowania dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wsparcie projektu dofinansowaniem, burmistrz Krzysztof Żegański złożył na ręce Marcina Gwoździa - posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. 

Spotkanie było także okazją do uczczenia urodzin Jana Pawła II przez lokalne zespoły. Zespół „Wiolinek” i „Przełomiacy” przygotowali na tę okazję utwory poświęcone Świętemu Papieżowi. Punktem kulminacyjnym wieczoru była projekcja premierowego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. 

Koncert Zespółu Pieśni i Tańca „Śląsk” z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA