Express-Miejski.pl

Rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie została założona 14 października 1945 roku. W tym dniu zwołano pierwsze zebranie założycielskie fot.: KSRG OSP Budzów

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie obchodzi swoje 75-lecie. Z okazji rocznicy druhowie wspomogli finansowo leczenie 16-letniego chłopca walczącego z nowotworem.

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie została założona 14 października 1945 roku. W tym dniu zwołano pierwsze zebranie założycielskie w Budzowie (dawna nazwa miejscowości to Rokitnice). Pierwsza zbiórka druhów OSP Budzów odbyła się 18 października 1945 roku.

Z okazji tej zacnej rocznicy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie podjęli decyzję o przekazaniu środków finansowych na rzecz leczenia chłopca Krzysia Jałowca, który zmaga się z chorobą nowotworową i czeka na operację w klinice w Tubingen w Niemczech.

- W życiu należy stawiać na człowieka, spotkać się i powspominać będziemy mieli jeszcze nieraz okazje. Zdecydowaliśmy wesprzeć większy cel, jakim jest leczenie 16- letniego chłopca walczącego o zdrowie, spokrewnionego z jednym z druhów naszej jednostki. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju i regionie, obowiązek niesienia pomocy potrzebującym staje się wyższym celem. Nasza jednostka pozostaje w pełnej gotowości - mówi Jan Buła Prezes KSRG OSP Budzów.

Rodzicom chłopca, dzięki darczyńcom udało się już uzbierać wymaganą kwotę, niezbędną do przeprowadzenia operacji. Zbiórka pieniędzy prowadzona była za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.

Więcej informacji: Krzysztof Jałowiec - zbiórka charytatywna na stronie Siepomaga.pl

KSRG OSP Budzów

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie

    2020-10-16 11:40:23

    gość: ~Aga

    ostatnio dodany post

    Brawo!!!!!!!!

REKLAMA