Express-Miejski.pl

Inauguracja roku akademickiego w Złotostockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Inauguracja roku akademickiego w Złotostockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku fot.: CKiP w Złotym Stoku

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 września studenci Złotostockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli V rok studiów.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem, wraz z chórem „Złoty Potok”, pieśni studenckiej Gaudeamus. Nowa prezes zarządu Cecylia Jureczek przywitała studentów i gości w inauguracyjnym przemówieniu. Następnie Lucyna Kowalska w imieniu Rady Programowej przedstawiła założenia programowo-organizacyjne na rok 2020/2021.

Nadane zostały też tytuły Honorowych Członków Złotostockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które otrzymali: Mirosława Słowiak i Łukasz Przepióra. Szeregi studentów zasiliło ośmiu nowych słuchaczy, którym wręczone zostały legitymacje członkowskie.

Następnie głos zabrali goście: Grażyna Orczyk - burmistrz Złotego Stoku, Mirosława Słowiak - zastępca burmistrza, Waldemar Wieja - wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego, dr Piotr Bernat - pełnomocnik Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Edyta Zielonka - dyrektor Centrum Kultury i Promocji, Anna Grzesiuła - prezes Klubu Seniora, Aleksandra Wąsowicz - honorowy członek Uniwersytetu oraz delegacje z zaprzyjaźnionych UTW w Nowej Rudzie i Paczkowie, z prezesami Karoliną Popiel i Marią Strzop.

Uroczystość uświetnił radosny i roztańczony występ zespołu „Wiolinek” z Barda Śląskiego.

em24.pl / gmina Złoty Stok

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Inauguracja roku akademickiego w Złotostockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

    2020-09-26 18:53:31

    gość: ~mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    studenci-seniorzy-to jaja większe jak filmy reż.Bareji,sami z siebie robią klaunów,lepiej sprawdzili by się w 3-ch marketach złotostockich,no ale w Biedronce nie sponsorują stare lewactwo--pezetperowskie--normalni w Stoku śmieją się z tych studentów

REKLAMA