Express-Miejski.pl

Reprezentanci gminy Bardo uczestniczyli w Święcie Dalii w Czeskiej Skalicy

Reprezentanci gminy Bardo uczestniczyli w Święcie Dalii w Czeskiej Skalicy fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

5 września na zaproszenie czeskiego miasta partnerskiego reprezentanci bardzkiej gminy uczestniczyli w uroczystościach Święta Dalii 2020.

Na początku imprezy można było podziwiać wystawę kwiatów „dalii” znanych w Polsce również jako georginia. Następnie przed Muzeum Bożeny Nemcovej zatańczył i zaśpiewał zespół folklorystyczny „Barunka”, który poprowadziła Martina Pavlasova. W wydarzeniu, oprócz delegacji z Barda, wzięły udział grupy z Kłodzka, Świdnicy i Kędzierzyna-Koźla.

Po występie artystycznym Zuzana Jungwirthova - burmistrz Czeskiej Skalicy, witając wszystkich gości, oficjalnie rozpoczęła obchody Święta Dalii. Po przemówieniach uczestnicy mogli zwiedzać wystawę pt. „Babunia w filmie” oraz ekspozycję w Muzeum Bożeny Nemcovej.

Odbyły się również warsztaty artystyczne – malowanie na jedwabiu przygotowane przez stowarzyszenie Bajo z Czeskiej Skalicy, które przygotowuje różne formy aktywności dla dzieci, młodzieży i innych zainteresowanych. Największą atrakcją był program taneczno-muzyczny połączony z nauką tańców z okresu Odrodzenia Narodowego w kostiumach z epoki biedermeieru, który odbył się w Sali Jirinkovej. Każdy z uczestników, ucząc się Starego Tańca mógł choć na chwilę poczuć się jak na XIX wiecznym balu.

Gminę Bardo reprezentowali pracownicy urzędu, grupa związana z Michałem Rajczakowskim działająca przy Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie oraz zespół „Wiolinek”.

em24.pl / gmina Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA