Express-Miejski.pl

Akcja #sadziMy. Nadleśnictwa Bardo Śląskie i Henryków będą za darmo rozdawać sadzonki drzew

Sadzonki będą rozdawane 18 września w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowano łącznie aż milion sadzonek fot.: mat.pras.

18 września każdy może zgłosić się do Nadleśnictwa Bardo Śląskie bądź Nadleśnictwa Henryków i odebrać sadzonki lipy, świerku, klonu zwyczajnego czy klonu jaworu.

#SadziMY to akcja, którą zainaugurowali w 2019 roku prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą - Agatą Kornhauser-Dudą. 18 września para prezydencka także weźmie udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz. Jest to najbardziej zniszczony teren przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 roku.

Nadleśnictwo Bardo Śląskie akcję rozdawania sadzonek zaplanowało 18 września w godz. od 9.00 do 15.00 przy siedzibie Nadleśnictwa Bardo Śląskie ul. Noworudzka 9a, 57-256 Bardo.

Nadleśnictwo Henryków informuje natomiast, że sadzonki dostępne będą od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów przy targowisku miejskim w Strzelinie.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. - Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! - zachęcają organizatorzy

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA