Express-Miejski.pl

Fort Donjon będzie tętnił muzyką. Jutro startuje Drum Basstion Festival 2020

Jednym z artystów, którzy wystąpią podczas Drum Basstion Festival 2020 będzie DJ Nas - pochodzący z Somalii, ale na stałe rezydujący w Eindhoven. Nas jest ikoną muzyki elektronicznej tego holenderskiego miasta. Swoją niezwykłą pasję do muzyki przejawia nie tylko jako DJ, ale także jako organizator wydarzeń muzycznych fot.: mp

Już 15 sierpnia o godzinie 18 na forcie Donjon w Srebrnej Górze rozpocznie się Drum Basstion Festival 2020. Bilety w cenie 35 zł do nabycia przy wejściu.

Czym jest Drum Basstion Festival 2020?
 
Imprezą organizowaną przez grupę znajomych ze Srebrnej Góry i okolic, którzy zafascynowani muzyką chcą się nią bawić i przy okazji promować malowniczą miejscowość z której pochodzą.
 
Festiwal będzie odbywał się na XVIII-wiecznych bastionach srebrnogórskich fortów położonych na przełęczy gór sowich oraz bardzkich na wysokości powyżej 600 m.n.p.m.
 
Zagrają:
 • Cała Góra Barwinków (CGB) - działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie około 600 występów w kraju i za granicą.
 • DJ/Producent Satl - pochodzący z Gdańska, lecz swoją przygodą muzyczną mocno związany z Holandią i tamtejszą sceną Liquid Drum and Bass. Adrian jest czołową postacią jeżeli chodzi o polski Drum&Bass. Jego numery wrzucane są na największe kanały DNB na świecie, a mianowicie UKF czy Drum&BassArena Reprezentujący wytwórnie muzyczne The North Quarter oraz Integral Records Satl, jest bardzo ważnym punktem imprezy.

 • Dreadsquad, a dokładnie pochodzący z Łodzi Marek Bogdański, współpracował z wieloma światowej sławy artystami oraz zagrał setki koncertów na największych festiwalach reggae na świecie. Reprezentant takich stylów jak dancehall, reggae oraz dub, wprowadzi was w ruch swoim przeszywającym basem oraz tanecznymi riddimami.
 • DJ Nas - Pochodzący z Somalii, ale na stałe rezydujący w Eindhoven. Nas jest ikoną muzyki elektronicznej tego holenderskiego miasta. Swoją niezwykłą pasję do muzyki przejawia nie tylko jako DJ, ale także jako organizator wydarzeń muzycznych. Jego imprezy z cyklu "Secre-Techno" wyprzedawały się za każdym razem. Reprezentujący DeepUnder Nasir, swoim głębokim, mrocznym oraz melodyjnym stylem zabierze Was w niesamowitą podróż. Możemy spodziewać się deeptech/techno, tylko w najlepszej jakości.
 • ariel1 - Ariel Jędrzejczak, przyjedzie do Nas prosto ze Szczecina gdzie od już kilku lat zyskuję swoją popularność grając na coraz to większych imprezach muzycznych. To miłośnik głębokiego basu, instrumentów ludowych, interesującego wokalu i orientalnych bębnów. W swoich setach przemyca różne dźwięki dżungli i dzikich zwierząt, które łączy z ciepłymi dźwiękami syntezatorów. Uczestnicy festiwalu mogą spodziewać się dynamicznej podróży do mistycznych światów elektroniki w hipnotycznym klimacie głębokiej muzyki house nasyconej etnicznymi elementami, mocnym basem i orientalną perkusją. Odkrywając różne gatunki - downtempo, deep house, afro czy tribal house - stara się znaleźć pomost między światem rzeczywistym, psychiką a światem cyfrowym.

Na scenie pojawią się również lokalni artyści w postaci: grupy Fixters ze Srebrnej Góry zespół Ranny Łoś z Ząbkowic Śląskich, Olliee (Drum Basstion), Malmo (Drum Basstion) oraz Kuba Urbaniak (Drum Basstion).

Początek imprezy o godz. 18.

Na imprezach organizowanych przez Drum Basstion można spodziewać się głównie dobrej muzyki elektronicznej a głównymi gatunkami, które pojawiają się na festiwalach są: Deep House, Tech-House, Techno oraz Drum and Bass. - Nie zamykamy się jednak tylko na muzykę elektroniczną. Lubimy promować lokalnych artystów i zapraszać już bardziej znane zespoły w takich gatunkach jak reggae, ska, rock czy funk - mówią organizatorzy.
 
Dla uczestników festiwalu do dyspozycji będzie cały Donjon wraz z koroną, z której widok zapiera dech w piersiach. Za napoje alkoholowe będzie odpowiadał popularny lokalnie i nie tylko Browar Rebelia. Będzie także chill roomgdzie będzie można odsapnąć od zabawy przy klimatycznym oświetleniu, a przy terenie imprezy zostało przygotowane pole namiotowe, dla tych, którym do regeneracji i odpoczynku nie zawsze potrzebne jest wygodne łóżko.

 
 
 

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Fort Donjon będzie tętnił muzyką. Jutro startuje Drum Basstion Festival 2020

  2020-08-15 13:45:07

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  ♡♡♡

REKLAMA