Express-Miejski.pl

Kilka godzin po odebraniu prawka spowodował kolizję. Jego auto odebrał pijany krewny

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Zdarzenie miało miejsce 26 czerwca około godziny 19.30 na terenie gminy Ziębice.

- Bardzo młody wiekiem, jak i stażem kierowca Audi w trakcie parkowania uderzył w inne Audi. Młody kierowca w tym samym dniu rano odebrał prawo jazdy i za zgodą rodziców jeździł kilka godzin samochodem. Parkowanie zakończył pechowo i uderzył w inny zaparkowany samochód. Świeży kierowca zestresował się i o poprosił członka rodziny, aby odebrał pojazd i wrócił nim do domu - relacjonuje Ilona Golec oficer prasowy z ząbkowickiej policji.

Gdy policjanci kończyli dokumentować kolizję, do samochodu wsiadł 38-letni krewny sprawcy kolizji i odjechał autem. Policjanci zauważyli jednak, że kierujący zachowywał się nienaturalnie, dlatego natychmiast pojechali za samochodem. Gdy zatrzymali kierowcę, okazało się, że 38-latek był pijany. W trakcie badania wyszło, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tym sposobem to jednak 19-latek musiał ponownie wsiąść za kierownicę i odstawić samochód pod dom.

Sprawca kolizji został ukarany pierwszym w życiu mandatem karnym za spowodowanie zdarzenia, a 38-latek, który wsiadł za kierownicę pijany będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do dwóch lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kilka godzin po odebraniu prawka spowodował kolizję. Jego auto odebrał pijany krewny

  2020-06-30 06:11:16

  gość: ~Okm

  Dlaczego pozwolili mu odjechać jak widzieli że się zachowuje nienaturalnie? A gdyby kogoś zabił lub zrobił z człowieka kalekę?

 • 2020-06-30 07:03:44

  gość: ~hmm

  Domyślam się, że pozwolili mu kawałek odjechać by móc go zatrzymać za jazdę pod wpływem. Nabijanie wyników i statystyk..

 • 2020-06-30 10:18:46

  gość: ~mc

  @~hmm

  Oczywiście, że tak. Statystyki ponad wszystko.

 • 2020-06-30 13:32:23

  gość: ~aaa1

  @~hmm Dorosły jest ....odpowiada za swoje czyny.... nie ma zwalania czy specjalnie pozwolili czy nie specjalnie....kto o normalny przyjeżdża pod wpływem alkoholu...PARODIA!!!!

 • 2020-06-30 14:28:09

  gość: ~Magda

  ostatnio dodany post

  @~Okm
  Teraz dzieci mają bezstresowe wychowanie dlatego to wykorzystują. Biedni są tylko rodzice ponieważ nic nie mogą dziecku zrobić.

 • 2020-06-30 07:55:50

  gość: ~Marek

  Bardzo inteligentne zachowanie.

REKLAMA