Express-Miejski.pl

Zestawy do programowania Arduino zostały przekazane szkołom

Zestawy do nauki programowania Arduino zostały przekazane do pracowni szkolnych fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Powiat Ząbkowicki zakupił 18 zestawów do nauki programowania Arduino, które zostały przekazane do pracowni szkolnych w trzech szkołach objętych realizacją projektu.

W ramach projektu „Szkoła kompetencji – podniesienie jakości edukacji ponadgimnazjalnej w powiecie ząbkowickim” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Powiat Ząbkowicki zakupił 18 zestawów do nauki programowania Arduino. Zakup został sfinansowany z uzyskanych oszczędności przetargowych w ww. projekcie.

Zakupione zestawy zostały przekazane do pracowni szkolnych w trzech szkołach objętych realizacją projektu tj. Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach i Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich.

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zestawy do programowania Arduino zostały przekazane szkołom

  2020-07-02 21:55:51

  gość: ~afe

  Arduino to świetna sprawa, która zachęci młodych nie tylko do nudnego klepania kodu ale i czegoś więcej co może przerodzić się w przepiękne rzeczy!

 • 2020-07-05 00:33:18

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~afe

  TO PRAWDA.

  Jest to jedna z BARDZO NIEWIELU inicjatyw która ma sens.
  Tak że .... BRAWO ZA POMYSŁ.

  Jednak .... wychodzi na to, że do w/w szkół trafi po 6 zestawów na szkołę.
  Czyli ...... KIEPSKO, ... BARDZO KIEPSKO.

  Żeby to miało sens, to KAŻDĄ SZKOŁĘ W POLSCE powinno się wyposażyć w takie zestawy i tych zestawów powinno być 10% więcej niż uczniów w klasie, czyli jeśli uczniów w klasie jest załóżmy 30, to zestawów powinno być 33, to dlatego, że któryś z zestawów może się zepsuć i trzeba mieć na zmianę inny już, teraz, natychmiast.

  Inaczej pisząc, moim zdaniem wszyscy uczniowie w klasie powinni mieć dostęp do tych zestawów w tym samym czasie.

  Inna sprawa, że .... jeszcze trzeba nauczycieli którzy potrafiliby sprawnie się poruszać w programowaniu Arduino, tak, żeby zachęcić/zainteresować uczniów tym tematem, bo temat choć fascynujący, to jednak jeśli będzie źle przedstawiony, to uczniowi w momencie się zniechęcą.

  Mimo wszystko, sam pomysł BARDZO, BARDZO DOBRY.

  To właśnie od takich zestawików mogą się zacząć poważne firmy i uważam, że jeśli tema zostanie potraktowany poważnie i będzie konsekwentnie kontynuowany, to za 10-20 lat możemy w Polsce zacząć obserwować zaczątki czegoś, co w swego czasu wystartowało w Chinach, a dzisiaj nazywa się Xiaomi, Huawei, czy inne tego typu.

REKLAMA


REKLAMA