Express-Miejski.pl

Wybory prezydenckie: Powiat ząbkowicki na godz. 12 z trzecią najniższą frekwencją w województwie

Na godz. 12 frekwencja w powiecie ząbkowickim wyniosła 19.34 proc. fot.: mp

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane dotyczące frekwencji wyborczej na godz. 12. W kraju do urn poszło 24.08 proc. uprawnionych.

Na Dolnym Śląsku do godz. 12 głosy w wyborach prezydenckich oddało 23.19 proc. wyborców. W powiecie ząbkowickim frekwencja wyniosła 19.34 proc. Wydano 9 903 karty do głosowania, przy 51 200 osobach uprawnionych do oddania głosu. W województwie dolnośląskim procentowo mniej obywateli poszło do urn tylko w dwóch powiatach - górowskim i jaworskim. 

Najniższa frekwencja jeśli chodzi o gminy powiatu ząbkowickiego była w gminie Kamieniec Ząbkowicki. Tam do urn w godzinach porannych poszło 17.11 proc. wyborców. Najaktywniejsi są mieszkańcy gminy Ząbkowice Śląskie, gdzie frekwencja wyniosła 20.94 proc.

Frekwencja w gminach powiatu ząbkowickiego na godz. 12:

Do godz. 12 najwyższa frekwencja na Dolnym Śląsku była we Wrocławiu (27.04 proc. uprawnionych do głosowania) oraz Jeleniej Górze (26.19 proc.). Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7. Głos można oddać do godziny 21. W związku z pandemią COVID-19 wybory odbywają się w reżimie sanitarnym. W lokalu wyborczym obowiązuje noszenie maseczek. Rekomendowane jest też posiadanie rękawiczek i własnego długopisu.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA