W Bardzie odbyła się V edycja biegu „Silver Run”. Znamy najlepszych

V edycja biegu „Silver Run” w Bardzie

V edycja biegu „Silver Run” w Bardzie fot.: Gmina Bardo

20 czerwca w Bardzie odbyła się kolejna edycja charytatywnego biegu górskiego „Silver Run”. Pomimo niesprzyjającej pogody na zawody przybyło ponad stu zawodników.

Bieg, jak co roku, został podzielony na 3 dystanse: 5, 12 i 21 kilometrów. Dzieci rywalizowały na odcinku 250 m. Po rozgrzewce oraz krótkiej ceremonii otwarcia sygnał do startu dał Krzysztof Żegański burmistrz Barda. Na starcie stawiło się ponad 100 zawodników. Nie zabrakło również widzów, którzy kibicowali najbliższym.

Na najdłuższym odcinku pierwsze miesce zajął Patryk Chrzanowski z Bielawy z czasem 1 godz. 28 min i 34 sek. Tuż za nim metę przekroczył Jan Dostal z teamu Bezecky Klub Nachod ze stratą 11 sekund. Trzecie miejsce na podium zajął Piotr Kociołowicz z Janowca (gm. Bardo) z czasem 1 godz. 29 min i 28 sek. Wśród kobiet na odcinku 21 km najszybsza była Monika Dudek z Ziębic z czasem 1 godz. 54 min i 31 sek. Jako druga metę przekroczyła Maria Wielgosz z Lublina o czasie 1 godz. 55 min i 19 sek. Trzecia była Aleksandra Grodecka z Ząbkowic Śląskich z czasem 1 godz. 57 min i 35 sek.

Na dystansie 12 km triumfował Michał Norbert ze Świdnicy z czasem 55 min i 11 sek. Za jego plecami ze stratą 7 sekund uplasował się Marcin Broj ze Źlenic. Trzecie miejsce na podium przypadło Robertowi Sadzikowi z Barda (55 min i 48 sek.). Spośród kobiet na tym odcinku podium zajęła Ewa Błauciak z Ząbkowic Śląskich z czasem 1 godz. 12 min i 1 sek. Jako druga na mecie pojawiła się Małgorzata Szal z Polanicy Zdrój (1 godz. 18 min i 58 sek.), a 14 sekund później na mecie znalazła się Beata Lewandowska z Brzegu.

Na najkrótszym dystansie 5 km najszybszym zawodnikiem był Maciej Błauciak z Ząbkowic Śląskich, który metę przekroczył po 24 min i 49 sekundach. Jako drugi był Łukasz Smużny z Wałbrzycha z czasem 26 min i 29 sek. Trzecim był Aleksander Łężniak z Sobótki przekraczając metę 17 sekund później. Wśród kobiet na pięciokilometrowej trasie pierwsze miejsce wywalczyła Agnieszka Duda z Dzierżoniowa z czasem 35 min i 32 sek. przed Bogumiłą Nastawską z Wałbrzycha, która osiągnęła wynik 41 min i 9 sek. Jako trzecia metę przekroczyła Agnieszka Nocuń z Wrocławia (53 min i 52 sek).

Na zakończenie biegu rozlosowano i wręczono nagrody dla uczestników, które ufundowali sponsorzy biegu.