Express-Miejski.pl

Imprezy kulturalno-rozrywkowe w gminie Ciepłowody odwołane. Dożynki ograniczą się tylko do mszy św.

Tegoroczne dożynki w gminie Ciepłowody ograniczą się tylko do dziękczynnej mszy świętej fot.: em24.pl

Nie będzie zabawy w rytmach disco-polo podczas tegorocznych dożynek gminnych w Ciepłowodach. Samorząd odwołał wydarzenia kulturalno-rozrywkowe zaplanowane na ten rok.

Ma to związek z epidemią koronawirusa. Gmina Ciepłowody nie jest pierwszą, w której święto plonów zostało odwołane. Wcześniej taką decyzję podjęły już m.in. władze Ząbkowic Śląskich.

- Wszystkie imprezy zaplanowane do końca roku zostały przez nas odwołane. Decyzje musieliśmy podjąć we wcześniejszym okresie, gdyż umowy które zawarliśmy z różnymi podmiotami na organizację poszczególnych wydarzeń kulturalnych w naszej gminie były tak skonstruowane, że odkładając decyzję w czasie moglibyśmy narazić się na straty finansowe w postaci zadośćuczynienia podmiotom, które zastrzegają sobie przynajmniej 50 proc. wartości wynagrodzeń w przypadku odwołania imprezy - mówi Łukasz Białkowski, wójt gminy Ciepłowody.

Wójt dodaje, że decyzję podejmowano w momencie, kiedy tak naprawdę ciężko było stwierdzić, co przyniosą kolejne dni, tygodnie czy miesiące. - Dożynki, czyli największe święto naszej gminy, w tym roku ograniczą się u nas tylko do mszy świętej dziękczynnej za plony. Umowę z zespołem disco-polo, który miał być główną atrakcją imprezy udało nam się przenieść na kolejny rok, dzięki czemu nie ponieśliśmy też żadnych strat finansowych wynikających z odwołania koncertu - wyjaśnia szef gminy Ciepłowody w wywiadzie, którego udzielił dla naszego portalu.

Cały wywiad można przeczytać klikając w link poniżej.

Łukasz Białkowski: „Będziemy musieli mocno zastanowić się nad inwestycjami, z których dziś się cieszymy”

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA