Express-Miejski.pl

Kolejne zakażenie w powiecie ząbkowickim. Komunikat dot. koronawirusa - 19.05, godz. 8.45

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śląskich informuje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem na terenie powiatu.

Aktualne informacje z terenu powiatu ząbkowickiego dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2/COVID-19:

  1.      liczba zdiagnozowanych pacjentów (dodatnich) SARS-CoV-2 od początku trwania epidemii - 37 osób;
  2.      liczba ozdrowieńców - 18 osób;
  3.      liczba zgonów - 1 osoba;
  4.      liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 13 osób;
  5.      liczba osób objętych kwarantanną - 170 osób (w tym 96 osób objęte obowiązkową kwarantanną dla osób przyjeżdżających do kraju z zagranicy oraz ich domownicy).

Na terenie Dolnego Śląska od początku epidemii potwierdzono 2226 zakażeń koronawirusem, z czego 91 osób zmarło. W całym kraju liczba zachorowań wynosi 18 885 osób. Zanotowano 936 zgonów (stan na 18 maja, godz. 17.30).

[AKTUALIZACJA, godz. 10]: Jak poinformował Maciej Awiżeń, starosta kłodzki, 37. przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu ząbkowickiego, to osoba, która przebywała na oddziale wewnętrznym w ZOZ w Kłodzku. - U 3 pacjentów oddziału wewnętrznego ZOZ w Kłodzku, z izolatki, potwierdzenie zachorowania na koronawirus, kwarantanna oddziału wewnętrznego co najmniej do środy. Pacjenci zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Jeden z pacjentów jest mieszkańcem powiatu ząbkowickiego - przekazał starosta kłodzki.

Blokada komentarzy w informacjach dot. sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem [KLIK]

em24.pl

REKLAMA