Express-Miejski.pl

Starosta potwierdza: Cztery przypadki zakażenia koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy

W czwartek w Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy przeprowadzono testy w kierunku koronawirusa u 132 pracowników załogi. Wczoraj okazało się, że u czterech osób wynik okazał się być dodatni fot.: mp

W Domu Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy po przeprowadzonych 132 testach potwierdziły się cztery przypadki koronawirusa wśród pracowników.

Nieoficjalne doniesienia, o których wczoraj informowaliśmy w wieczornym komunikacie, potwierdził dziś starosta Roman Fester, który poinformował o działaniach wdrożonych w tym zakresie.

Informacja Starosty Ząbkowickiego Romana Festera:

Natychmiast zwołałem Zespół Zarządzania Kryzysowego w Starostwie, przy udziale dyrekcji Sanepidu i dyrektora DPS-u w Opolnicy. Podjęliśmy szybkie działania w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Objęliśmy kwarantanną pensjonariuszy w dwóch naszych obiektach oraz wszystkich pracowników Domu Pomocy Społecznej i ich rodziny. Dzięki współpracy z dyrektorem Wojewódzkiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz ze Starostą Kłodzkim jeszcze wczoraj zorganizowaliśmy wymazy dla wszystkich pensjonariuszy DPS-u. Z niecierpliwością czekamy na wyniki testów. Ponadto koniczne było również objęcie kwarantanną prywatnego Domu Opieki w Opolnicy. Na chwilę obecną sytuacja jest w pełni opanowana.

Pragnę wspomnieć, że osoby zakażone nie wykazywały żadnych objawów choroby. Pokazuje to jak złudne jest twierdzenie, że już jesteśmy bezpieczni, a obok nas nie ma osób zakażonych. Chciałbym prosić Państwa o zachowanie czujności i przestrzeganie wszelkich zasad ostrożności dla bezpieczeństwa waszego i ludzi w waszym otoczeniu.

Szczególne podziękowania kieruję do osób, które dobrowolnie zdecydowały się na podjęcie pracy w tak trudnych okolicznościach i w celu zapewnienia opieki, wyżywienia i obsługi pensjonariuszy zgodziły się poddać kwarantannie w Domu Pomocy Społecznej.

Starosta Ząbkowicki
Roman Fester

Blokada komentarzy w informacjach dot. sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem [KLIK]

em24.pl

REKLAMA