Prace związane z modernizacją Biblioteki Publicznej w Ziębicach przebiegają zgodnie z planem. Aktualnie trwają prace rozbiórkowe oraz stawiane są nowe ściany działowe.
11 maja z przebiegiem prac zapoznali się Mariusz Szpilarewicz burmistrz Ziębic, Małgorzata Wołczyk - zastępca burmistrza oraz Małgorzata Domaradzka - zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji UM w Ziębicach.
Mirosław Masłowski dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury oraz Wiktor Ochał koordynator projektu przedstawili zakres wykonanych prac. Na dzień dzisiejszy prowadzone są prace rozbiórkowe oraz powstają nowe ściany działowe pomieszczeń. Zdemontowane zostały stare posadzki oraz stolarka drzwiowa. Prace przebiegają zgodnie z planem.
Otwarcie biblioteki planowane jest na grudzień 2020. Już niedługo zostanie opublikowana wizualizacja.
Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2, Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 oraz środków Gminy Ziębice.
Gmina Ziębice
Trwa modernizacja Biblioteki Publicznej w Ziębicach
2020-05-11 17:17:53
gość: ~Były Ziębiczanin
Brawo Panie Burmistrzu.Coś sie dzieje w Ziębicach.
2020-05-12 01:02:54
gość: ~Oooo
@~Były Ziębiczanin
A ruch w tej bibliotece że ho ho. Raz na kilka godzin ktoś się pojawi.
2020-05-14 19:14:26
gość: ~Ed
@~Oooo
Na cmentarzu jeszcze mniejszy ruch. Jeden klient na kilka dni. To znaczy, że jest niepotrzebny?
2020-05-12 07:43:23
gość: ~Monia
ja się tylko dziwię, że teraz można coś zrobić dla ludzi, a przez tyle lat nie mozna nic było
2020-05-12 23:00:23
gość: ~Muł Książkowy
I bardzo dobrze.
Ja, z kolegami, to już proszę państwa nie mam co i gdzie czytać.
Nie jesteśmy w tym odosobnieni, co drugi w Ziębicach z książką chodzi.
Pod sklepami, na ławkach, w parkach.. Ludzie czytają tutaj dosłownie wszędzie, po ulicach wala się literatura.
2020-05-13 13:24:21
gość: ~Obywatel
@~Muł Książkowy
Typowe podejście. Niepotrzebne, po co to bla, bla, bla.
2020-05-13 16:54:59
gość: ~Muł Książkowy
@~Obywatel
Ważniejszy od biblioteki jest tylko kościół.
Takie przyziemne sprawy jak np chodniki mogą zaczekać.
2020-05-13 22:50:35
gość: ~takitam
@~Obywatel
Biblioteka w każdej mieścinie (czy na wsiach) to prehistoria.
To było dobre w początkach komuny w Polsce, ale teraz .... w czasach Internetu.
PO CO ?
Zresztą, ten remont nie jest robiony dlatego że jest taka potrzeba, ale po prostu, że zacytuję ... //// Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ////
Inaczej pisząc, ministerstwo daje kasę, to samorząd bierze i remontuje tę nieszczęsną i potrzebną jak psu piąta noga bibliotekę tylko po to, żeby później 10 notabli mogło sobie przeciąć wstęgę, porobić zdjęcia i roztrąbić ten "sukces" jaka to my władza jesteśmy dobrzy dla pospólstwa, czyli .... patrzta chłopy (i baby), to wasz burmistrz et consortes jest taki "zaradny".
Całkiem niedawno przecinano wstęgę przy otwarciu windy w rzeczonej bibliotece i kolejną wstążkę przed schodami w ZCK.
Zaiste ..... wielkie są "sukcesy" naszej władzy i jakie "potrzebne"
Komentując w/w "doniosłe" wydarzenia napisałem w komentarzach, że jeszcze trochę i zaczną robić święto po wymianie okien, kolejne przy wymianie drzwi lub deski sedesowej w kiblu.
No i .... mamy ... czyli wyburzenie ścianek i postawienie nowych nazywane jest UWAGA ... modernizacją.
Konia z rzędem temu, kto wykaże w jaki sposób tzw. "modernizacja" przyczyni się do wzrostu czytelnictwa, bo przecież takie są założenia tego programu.
Przecież nikt nie pójdzie pożyczać książek do biblioteki dlatego że jest wyremontowana.
Tak nie kreuje się potrzeby czytania panie ministrze i panowie samorządowcy.
To co robicie, to marnotrawnie publicznego grosza na coś co powinno się oglądać w muzeum.
Jeszcze raz napiszę, że wszelkie biblioteki poza tymi szkolnymi czy uniwersyteckimi, to relikt minionej epoki, a nie konieczność czy tym bardziej potrzeba, szczególnie w dzisiejszych czasach.
No i na koniec, jak mantrę będę powtarzał, że młodzi nie zostaną tu w Ziębicach dla wyremontowanego kościółka, biblioteki, ścieżek rowerowych, altan w parku, centrum informacji turystycznej, hali widowiskowo-sportowej, nowego targowiska czy innych tego typu pierdół.
Mogliby zostać jeśli będzie gdzie pracować, ale ..... NIE MA , a władze, tak krajowe jak i samorządowe zajmują się głównie ogólnie pojętymi igrzyskami i jeszcze się z tego cieszą.
Ż E N A D A !
2020-05-14 10:10:39
gość: ~Obywatel
@~takitam
Jedynym reliktem przeszłości to jest takitam a nie biblioteki. Reliktem przeszłości jest człowiek, który jest przesiąknięty zamiłowaniem do narzekania zaczerpniętym z poprzedniego ustroju.
W Ziębicach praktycznie nie ma szans na otwarcie jakiejkolwiek większej firmy. Im szybciej się ludzie z tym pogodzą tym lepiej. Trzeba działać na tym co jest a nie czekać na cud.
2020-05-14 12:52:34
gość: ~takitam
@~Obywatel
Jak zwykle, czyli jeśli brakuje argumentów w dyskusji, to następuje atak ad personam.
..... ANI SŁOWA odniesienia do tego co napisałem.
No cóż .... już przywykłem.
Mimo to, życzę miłego dnia :)
2020-05-14 16:16:38
gość: ~Kapitalista
@~takitam Na Zachodzie nie było komuny, biblioteki były ,są , będą.Jak nie Tusk winny , to komuna.
2020-05-14 12:36:25
gość: ~Mariusz
Absolutnie nie zgadzam się z tym , że miejskie biblioteki to relikt przeszłości. Sam ostatnio po kilkunastu latach nieobecności odwiedziłem swoja bibliotekę i stwierdziłem , że jest co czytać.
Tytułów bardzo dużo, owszem zainteresowanie czytelnicze znacznie mniejsze niż kiedyś (20 lat temu).Osobiście nie lubię e-booków i innych nowoczesnych form czytelniczych a na nowe ksiązki (nie zawsze zakup jest trafiony) nie stać mnie w ilości kilku na miesiąc. Dobrze , że w małych miastach jest przynajmniej jedna biblioteka publiczna.
2020-05-14 13:11:02
gość: ~takitam
@~Mariusz
Panie Mariuszu, wyraził Pan swoje zdanie i .... bardzo dobrze.
Ja też wyraziłem swoje na ten temat.
Przypomnę tylko (jak napisałem w poprzednim komentarzu), że biblioteki tak, ale w miejscach gdzie są rzeczywiście potrzebne.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby biblioteki szkolne poszerzyć o zakres literatury nie będącej stricte szkolnymi pozycjami, po czym wydzielić szkolne biblioteki jako osobne obiekty i .... niech korzysta kto chce.
Tymczasem nie wiadomo po co utrzymuje się osobne budynki dla ..... no właśnie ..... tych kilkudziesięciu osób które i tak raz na ruski rok się tam fatygują.
Inaczej pisząc, WSZYSCY podatnicy składają się na utrzymanie reliktu z którego NIE KORZYSTA 90% z nich.
Proszę zwrócić uwagę, że w całej Polsce NIE MA żadnej biblioteki komercyjnej (a przynajmniej ja nic o takich nie wiem) , bo po prostu by się nie utrzymały.
Trzeba sobie w końcu uświadomić, że CZASY SĄ INNE i nie będzie masowego powrotu do papierowych książek.
To dokładnie tak samo jak z płytami winylowymi, kasetami VHS czy płytami CD.
Istnieje garstka ludzi którzy się tym interesują, a cała reszta przechodzi na elektroniczne wydania.
Czy państwo powinno dokładać do w/w nośników i ich ewentualnych wypożyczalni, bo istnieje jakaś grupka osób która się tym interesuje ?
No i wreszcie przypomnę na koniec, że ta tzw. modernizacja biblioteki ANI TROCHĘ nie wpłynie na zwiększenie czytelnictwa, czyli ludzie ni zaczną masowo czytać książek bo w bibliotece są nowe ściany czy winda.
Nawet gdyby wybudowano od podstaw supernowoczesną, klimatyzowaną bibliotekę, to i tak przyjdą do niej tylko zainteresowani czytaniem, a nie większość bo jest nowa biblioteka.
Równie dobrze można by dofinansowywać remonty (lub budowę od podstaw) lokomotyw parowych.
Zainteresowanych nie przybędzie.
2020-05-14 19:19:39
gość: ~Ed
ostatnio dodany post
@~takitam
Zapewniam, że zainteresowanie lokomotywami parowymi jest ogromne! Proszę spytać w muzeach kolejnictwa w Jaworzynie, Wolsztynie czy Chabówce. Podobnie jest z bibliotekami, które dawno przestały być jedynie wypożyczalniami książek, a i te są ciągle potrzebne.
REKLAMA
REKLAMA