Express-Miejski.pl

Walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW Ząbkowice Śląskie

Walne zebranie sprawozdawcze PZW Ząbkowice Śląskie fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Restauracji Dolnośląska odbyło się dzisiaj walne zebranie sprawozdawcze Koła Nr 35 Ząbkowice Śląskie. Udział w nim wzięło około czterdziestu osób, czyli 1/10 zrzeszonych w Kole.

Już na samym początku spotkania padła informacja, iż z funkcji Prezesa zrezygnował Pan Karol Brzeziński. Zgodnie więc ze statutem PZW wakat jak najszybciej należy uzupełnić. Sytuacja ta jednak może nastąpić dopiero po upływie 21 dni od daty wpłynięcia decyzji do władz okręgu. A ta dotarła dopiero 31 stycznia, więc wybory uzupełniające odbędą się 27 lutego.

Wtedy też wybrany zostanie nowy skład komisji rewizyjnej. Obecny ani razu nie zebrał się i nie podjął żadnych prac mimo wielokrotnych próśb Zarządu.

Następnie  sprawozdanie finansowe przedstawił Skarbnik. Koło PZW Ząbkowice Śląskie w 2010 r. łącznie osiągnęło przychód w kwocie nieco ponad 103.000 zł. Z tego kwota 72.000 to składki członkowskie. Inne to darowizny, opłaty zebrane podczas egzaminów, a także z opłaty dodatkowych składek na zagospodarowanie wód.

Spośród rozchodów warto zanotować kwotę 84.000, którą Koło oddało do Okręgu PZW Wałbrzych. 3.600 kosztowały prace na zbiorniku Kozielno, a 2.760 nagrody na zawody.

Ogólnie saldo na dzień 31.12.2010 r. zamknęło się kwotą 5.800 zł po stronie przychodów.

Kolejne sprawozdanie dotyczyło Społecznej Straży Rybackiej, która w ubiegłym roku zorganizowała 86 wyjazdów kontrolując 748 wędkujących. Nałożyła ponad 40 mandatów na łączną kwotę 4.550 zł.

W niedzielnym zebraniu udział brał Prezes Okręgu PZW Wałbrzych Jan Gromala. Odpowiadał na różne pytania, nie zawsze wygodne. Najwięcej emocji wzbudzały te dotyczące aktualnych opłat oraz ciągle spadającej liczby członków. Nie zabrakło jednak i miłych akcentów. Marek Markiewicz i Dariusz Gancarz zostali odznaczeni Srebrną Odznaką PZW za wieloletnią pracę społeczną na rzecz związku.

Wędkarskie popołudnie zakończyły wnioski i głosowanie nad nimi. Przeszedł znaczną większością głosów ten, który zakłada całkowity zakaz połowu z wysp na zbiorniku Kozielno. Wniosek ten w najbliższy wtorek będzie rozpatrywany na posiedzeniu Zarządu Okręgu w Wałbrzychu i ma za zadanie ograniczyć kłusownictwo na tym akwenie.

EM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA