Express-Miejski.pl

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie ząbkowickim

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay

Jest pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie ząbkowickim - informuje biuro wojewody.

O godz. 20 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Jak informuje biuro wojewody dolnośląskiego, wśród piętnastu zakażonych z Dolnego Śląska jest jedna osoba z terenu powiatu ząbkowickiego. Pozostali chorzy pochodzą z Wrocławia oraz powiatów wrocławskiego, wołowskiego, średzkiego, lubińskiego i kłodzkiego. 14 osób jest leczonych w domach, jedna przebywa w szpitalu w Wałbrzychu.

- Osoba z powiatu ząbkowickiego, u której stwierdzono pozytywny wynik testu to młody mężczyzna, w dobrym stanie - informuje Aleksandra Osman z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Nie udziela jednak szczegółowej informacji dotyczącej gminy, z której pochodzi mężczyzna. Wiadomo jednak, że jest leczony w domu, a jego najbliższa rodzina została objęta kwarantanną.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2055 przypadków. Do 31 wzrosła liczba ofiar (stan na 30 marca, godz. 20).

[AKTUALIZACJA, 31 marca, godz. 9.45]: Oficjalnie: Znamy gminę, z której pochodzi mieszkaniec zarażony koronawirusem

MAPA ZAKAŻONYCH KORONAWIRUSEM Z TERENU DOLNEGO ŚLĄSKA:

Obraz może zawierać: tekst

em24.pl

REKLAMA