Express-Miejski.pl

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Bardo o organizacji pracy urzędu i jednostek podległych

grafika ilustracyjna fot.: mp

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Bardo do mieszkańców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Szanowni Mieszkańcy gminy Bardo,

obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS- CoV-2 wywołującego chorobę COVID- 19 stawia przed nami nowe wyzwania. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców zdecydowałem o zmianie organizacji pracy Urzędu Miasta i Gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy. Pracujemy codziennie i staramy się wykonywać nasze obowiązki możliwie najlepiej, natomiast z zachowaniem specjalnych procedur, które na względzie mają bezpieczeństwo nas wszystkich.

Urząd Miasta i Gminy Bardo oraz jednostki podległe ograniczają kontakt osobisty z Państwem, jednakże gwarantując załatwienie pilnych spraw. Zarówno w UMiG jak i jednostkach organizacyjnych gminy czas pracy został skrócony do godziny 14.00. Każda jednostka przygotowała specjalnie wydzielone miejsca do przyjmowania interesantów zaopatrzone w środki dezynfekcyjne, a przyjmujący interesanta urzędnik otrzymał maskę oraz rękawiczki. Wszyscy stosują także codzienną dezynfekcję stanowisk pracy.

Zachęcam Państwa do kontaktu z nami za pośrednictwem telefonów, poprzez pocztę elektroniczną, platformę ePUAP oraz portal podatkowy. Te nadzwyczajne procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i będą stosowane tak długo jak będzie wymagała tego sytuacja.

Chciałbym także zwrócić uwagę na osoby starsze i chore, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Apeluję do Państwa o pozostanie w domach. Ośrodek Pomocy Społecznej w Bardzie jest do Państwa dyspozycji, pomoże zrobić zakupy lub wykupić leki. Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy, lub pomocy potrzebują Wasi sąsiedzi proszę o kontakt pod następującymi numerami telefonów: 605 505 650, 605 486 040. Pracownicy OPS-u w Bardzie oczekują na kontakt 7 dni w tygodniu od 7.30 do 19.00.

Apeluję o pozostanie w domach, ograniczanie kontaktów, zwrócenie szczególnej uwagi na to gdzie znajdują się Wasze dzieci oraz jak czują się Wasi rodzice i sąsiedzi. Przypominam także, że osoby powracające z zagranicy zobowiązane są do obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny.

Wszystkim Państwu życzę zdrowia.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo
Krzysztof Żegański

UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA