Express-Miejski.pl

Grają dla Agnieszki. Charytatywny turniej piłki halowej Kamieniarstwo - ABC Cup z licytacjami w tle

W niedzielę zagrają dla Agnieszki. 29-latka cierpi na nowotwór niezłośliwy kości lewej nogi fot.: mp

16 lutego w hali sportowej szkoły podstawowej nr 10 w Bielawie odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej halowej Kamieniarstwo - ABC Cup. Początek od godz. 9.

Głównym celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na operację w Paley Institute oraz rehabilitację po przebytych operacjach dla 29-letniej Agnieszki Kudyry, mieszkanki gminy Bielawa. Kobieta cierpi na nowotwór niezłośliwy kości lewej nogi. - Moja walka z chorobą trwa 23 lata. Pozostały mi pliki dokumentów medycznych, które zmieniają daty i kolory kartek z białych na pożółknięte. 23 lata bólu i nadziei, że będzie lepiej. Młoda twarz, stare wnętrze – tak w skrócie można opisać to, co towarzyszy mi w zasadzie od zawsze. Budząc się rano czuję jedynie ból. Najprostsze czynności sprawiają, że nie wiem jak mam na imię. Moje życie to piekło – pełne nieprzespanych nocy, łez i bezsilności. Jestem po 20 latach nieudanego leczenia w Polsce, przeszłam 11 operacji, które nie przyniosły żadnych pozytywnych rezultatów, 2 ostatnie wręcz pogorszyły mój stan. Dzisiaj biję głową w mur, bo w kraju nie ma już dla mnie ratunku. Co mi zostało? Operacja w Stanach Zjednoczonych – moja jedyna i bardzo droga szansa - mówi 29-latka.

Oprócz piłkarskich emocji organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji towarzyszących. Podczas turnieju będzie można wylicytować m.in.gadżety przekazane na licytację przez znanych polskich piłkarzy, np. koszulkę Jarosława Jacha z autografem, koszulkę Piotra Zielińskiego z autografem, koszulkę Jakuba Błaszczykowskiego z autografem i wiele innych. W akcję pomocy włączyły się także najlepsze kluby piłkarskie z Dolnego Śląska - Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław.

Mecze będą trwały 2x8 minut. Na boisku zespoły wystąpią w pięcioosobowych składach. Ilość zmienników dowolna. Rozgrzewkę dla sportowców w rytmach zumby poprowadzi Agnieszka Hordyj. O godz. 16.45 odbędzie się pierwsza część pokazu freestyle footballu w wykonaniu Adriana Franca. Na godz. 17.15 zaplanowano mecz pomiędzy radą miejską a policją, natomiast wielki finał turnieju rozpocznie się o godz. 18.

Organizatorzy przygotowali także cos dla najmłodszych gości, którzy odwiedzą turniej. Będzie dmuchany zamek, malowanie twarzy, fotobudka, wata cukrowa, popcorn i chodzące maskotki. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej, a w niej do kupienia będzie grochówka, kiełbasa, ciasta, kawa i herbata.

AGNIESZCE MOŻNA TAKŻE POMÓC WPŁACAJĄC DOWOLNĄ KWOTĘ PRZEZ FUNDACJĘ SIEPOMAGA.PL [KLIK]

Harmonogram turnieju:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA