Express-Miejski.pl

Ząbkowiccy policjanci z nowymi radiowozami. Wśród nich nieoznakowany Hyundai [foto]

Nowe radiowozy w ząbkowickiej policji fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Cztery nowe samochody pozyskała Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich. Jeden nieoznakowany i trzy oznakowane radiowozy już dziś pojawią się na ulicach.

Jeden z dwóch pojazdów marki Kia pozostanie w Ząbkowicach Śląskich, gdzie będzie służył policjantom z wydziału prewencji. Drugi trafi na Komisariat Policji w Ziębicach. Funkcjonariusze pełniący na co dzień służbę na Komisariacie Policji w Kamieńcu Ząbkowickim otrzymają natomiast nowy radiowóz Hyundai i30. Czwarty samochód, który znalazł się w policyjnej flocie to nieoznakowany Hyundai Kona.

- Są to samochody, które udało się pozyskać przy wsparciu finansowym wszystkich samorządów z terenu powiatu ząbkowickiego, a także Nadleśnictwa Henryków, w ramach Programu Modernizacji Policji w systemie 50 proc. na 50 proc. – mówił Stanisław Cenarski, komendant ząbkowickiej policji. - Pojazdy będą służyły policjantom w ich codziennej służbie, a społeczeństwo obecność nowych aut odczuje m.in. dzięki skróconemu czasowi reakcji w momentach, kiedy pomoc funkcjonariuszy będzie potrzebna […]. Rotacja aut pełniących służbę na terenie powiatu ząbkowickiego jest bardzo duża. W ciągu roku nasze samochody pokonują łącznie ponad 660 tys. km, co oznacza, że średnio każdego roku dwa pojazdy powinny być wyłączane z służby ze względu na ilość przejechanych kilometrów - mówił Stanisław Cenarski, komendant ząbkowickiej policji. Podziękował też obecnym na przekazaniu aut włodarzom za pomoc finansową i wsparcie, a także radnym, którzy w każdej z siedmiu gmin powiatu ząbkowickiego wyrazili zgodę na wsparcie formacji w pozyskaniu nowych pojazdów.

W imieniu samorządowców głos zabrał starosta Roman Fester, który pogratulował funkcjonariuszom operatywności i zaangażowania, dzięki któremu udało się pozyskać auta. – Biorąc pod uwagę ostatnią analizę sprawozdania rocznego, gdzie praktycznie podwoiliście ilość osób kontrolowanych w stosunku do roku poprzedniego, gołym okiem widać jak duża jest mobilność waszej formacji. To naprawdę jest wielkie zadanie, które wykonujecie, biorąc pod uwagę poziom bezpieczeństwa, który nieustannie poprawia się – mówił starosta. – Cieszymy się, że jako samorządowcy mogliśmy dołożyć cegiełkę do zakupu pojazdów i teraz wspólnie z mieszkańcami będziemy czuli się bezpieczniej – dodał szef powiatu, jednocześnie deklarując wsparcie i współpracę z formacją policji.

Po symbolicznym przekazaniu kluczyków do aut odbyła się krótka prezentacja pojazdów, a nowe radiowozy już dziś pojawia się na ulicach powiatu ząbkowickiego.

ms. / em24.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ząbkowiccy policjanci z nowymi radiowozami. Wśród nich nieoznakowany Hyundai [foto]

  2020-01-22 12:53:28

  gość: ~Były Ziębiczanin

  Brawo dla Burmistrza Ziębic.

 • 2020-01-26 10:24:00

  gość: ~Obecny ziębiczanin

  ostatnio dodany post

  @~Były Ziębiczanin
  Jak faktycznie będzie za co to wtedy będziemy klaskać.

 • 2020-01-22 13:01:40

  gość: ~kierowca

  te kije to wgl beda w stanie kogos zlapac??? przeciez to ma ze 130 koni albo i mniej.....

 • 2020-01-22 13:17:45

  gość: ~nbvc

  @~kierowca

  Wystarczy ze beda gonic , bo jak wiadomo 95 % tych co uciekaja to i tak koncza po rowach i polach

 • 2020-01-22 15:29:34

  gość: ~Viki

  Co to za przestarzałe modele auta im kupili i to tylko 4 sztuki, co najmniej 24 sztuki najnowszych modeli Ferrari Audi BMW mieli by, czym tyłki wozić a powinni im kupić rowery do patrolowania ulic, bo pieszego patrolu to już nie zobaczysz a przestępczość rośnie dla statystyk wszystko zamiata się pod dywan.

 • 2020-01-22 20:00:18

  gość: ~Bii

  Biskupa brakuje aby je poświęcił dlaczego go nie zaproszono

 • 2020-01-22 20:57:01

  gość: ~rbmn

  A gmina Bardo po co dała pieniądze??? Przecież tych policjantów to tu widać tylko jak trzeba jakiś pochód zabezpieczyć albo wyścig rowerowy!!!

 • 2020-01-22 22:59:21

  gość: ~Jil

  Zmonitorowanie powiatu było by tańszym przedsięwzięciem i skuteczniejszą metodą w walce z zorganizowaną przestępczościom .
  Policja boi się cyfrowej techniki cyfrowych świadków a tak mają spokój dopiero interweniują po fakcie po zderzeniu .

 • 2020-01-23 09:51:04

  gość: ~Kamil

  @~Jil

  Zgadzam się. Gminy zamiast dokładać do tych aut spore sumy to powinny przede wszystkim zainwestować w sprawny i nowoczesny monitoring. Kilka kamer w newralgicznych miejscach równie dobrze działających w nocy co w dzień byłoby lepszym rozwiązaniem aniżeli kupowanie policjantom nowych aut. Wolałbym żeby zatrzymali w ciągu roku 20 złodziei więcej niż 50 kierowców, którzy na odcinku 50 km/h jadą 70 km/h. Wszyscy doskonale wiemy, policjanci również, ile absurdów drogowych jest w naszym rejonie i że ograniczenia prędkości w niektórych miejscach są wręcz śmieszne, no ale statystyki trzeba robić, prawa jazdy zabierać, no i jak mus to mus. Wydawanie publicznych pieniędzy przychodzi naszym urzędnikom bardzo łatwo. Ciekawe czy gdyby to chodziło o ich prywatne pieniądze i zwróciłaby się do nich firma ochroniarska żeby im dorzucili do autka, to będą przyjeżdżać na interwencję 2 minuty szybciej, to tak chętnie by dorzucili. Farsa.

 • 2020-01-23 14:14:23

  gość: ~Jil

  @~Kamil

  Dlaczego nie chcą monitoringu bo monitoring nie kłamie a dlaczego policjanci podczas interwencji nie mają przy mundurach kamerek ?
  Na terenie naszego powiatu jest kilka hurtowni narkotyków a dilerów to nie brakuje jest to dobrze działający biznes w którym jest zamieszana nasza władza urzędnicy policja prokuratura sądy oni też ćpają biorą narkotyki i o tym głośno się nie mówi ale wszyscy wiedzą .
  W szkołach narkotyki na ulicach narkotyki a Policja nic nie robi a wyposażyć ich w narkotestery psy do wykrywania narkotyków i powinni działać po cywilnemu a oni wolą radiowozem ścigać rowerzystów nękać uczciwych ludzi.

 • 2020-01-23 10:22:14

  gość: ~hehe

  przy monitoringu nie mozna sobie zrobic fotek a jak wiadomo to glowny element inwestycji

 • 2020-01-23 11:05:29

  gość: ~Trzezwy glos narodu

  Cudownie! Dzieki temu beda w stanie zlapac wiecej jakze groznych poszukiwaczy skarbow :) ewentualnie wygodniej sie bedzie im spalo w nowych radiowozach

 • 2020-01-23 20:26:41

  Monia25

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

REKLAMA


REKLAMA