Express-Miejski.pl

W Starczowie jest już nowy proboszcz

Nowy proboszcz w Starczowie fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Parafia w Starczowie ma już nowego duszpasterza. Po śmierci śp. ks. Wojciecha Jasińskiego, nowym proboszczem został mianowany ks. Daniel Rydz. 

Msza święta z udziałem nowego księdza odbyła się 19 stycznia o godz. 13 w kościele w Starczowie. Uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza do parafii dokonał osobiście ks. biskup Ignacy Dec.  Słowa powitania do nowego proboszcza skierowali wierni parafii pw. św. Jana Chrzciciela oraz władze samorządowe.

- Nowemu księdzu proboszczowi wszyscy życzymy, aby posługa w Gminie Kamieniec Ząbkowicki była owocna i dobrze służyła integrowaniu naszej lokalnej społeczności - mówi wójt Marcin Czerniec, który wraz z Bernadettą Chodasewicz, przewodniczącą rady gminy powitał duszpasterza.

Ks. Daniel Rydz urodził się 30 marca 1975 r. w Ząbkowicach Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 2003 r. we Wrocławiu, gdzie wcześniej ukończył Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne.

Jako wikariusz pracował w parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy (2003-2013), parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (2013-2016) i w parafii pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy (2016-2017), gdzie następnie został rezydentem, zajmując się jednocześnie Centrum Inicjatyw Ekonomicznych „Stanislaus” (2017-2019).

W tym czasie został również mianowany zastępcą dyrektora świdnickiej Caritas, gdzie również zamieszkał. Od wielu lat czynnie działa w Eucharystycznym Ruchu Młodych (2010-2015) i duszpasterstwie harcerzy i harcerek. Został także mianowany rejonowym wizytatorem katechizacji, członkiem Rady Duszpasterskiej, a w 2019 r. otrzymał odznaczenie rokiety i mantoletu.

UG Kamieniec Ząbkowicki

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA