Express-Miejski.pl

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ciepłowodach z rekordem

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ciepłowodach fot.: ZSP Ciepłowody

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ciepłowodzki sztab pobił swój ubiegłoroczny rekord i zebrał ponad 10 tys. zł.

- Niezmiernie cieszy nas tegoroczny wynik zebranej kwoty na rzecz WOŚP.  W ubiegłym roku zebraliśmy 7619.76 złotych, w tym roku jest to kwota 10 416,20 złotych - informuje Ewelina Żygadło szef ciepłowodzkiego sztabu.

Podczas finału już od wczesnych godzin rannych na terenie gminy Ciepłowody można było spotkać 17 wolontariuszy z identyfikatorami i puszkami. Byli to: Brajan Bartosik, Dorota Bochenek, Wiktoria Grzebielec, Anna Hrabczak, Dagmara Jaksender, Oliwia Jamborska, Julia Kołodziej, Marta Legutko, Dominika Misiura, Kacper Mospan, Julianna Opioła, Aleksandra Ozga, Aleksandra Stopyra, Dominika Szałapata, Małgorzata Wodecka oraz Wiktoria Zawodniak. Wolontariusze pod opieką nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców kwestowali i zachęcali z uśmiechami na ustach do podzielenia się datkami na rzecz WOŚP. Na pochwałę zasługuje również Samorząd Uczniowski, który z własnych funduszy przekazał na rzecz WOŚP 400 złotych.

Tegoroczną organizacją WOŚP w Ciepłowodach zajęła się Ewelina Żygadło- szef sztabu wraz z członkami sztabu: Michałem Żygadło, Elżbietą Krawczyk,  Anna Olejnik-Rydz, Marzeną Pakułą, Urszulą Bochenek, Izabelą Fajkowską oraz Ewą Bębenek. Nad bezpieczeństwem w trakcie imprezy czuwali sierżant sztabowy Paweł Bielak i młodszy aspirant Jacek Piotrowski, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciepłowód i Dobrzenic, a także pracownicy Pogotowia Ratunkowego z Ząbkowic Śląskich.

Całą imprezę prowadził Robert Wagner, a nad nagłośnieniem czuwał Włodzimierz Szuwarowski oraz Michał Żygadło

Ciepłowodzki 28. Finał WOŚP rozpoczęty został o godzinie 17. Na program imprezy złożyły się występy artystyczne uczniów miejscowej szkoły oraz zaproszonych gości. Przed zgromadzoną publicznością swój talent i zdolności aktorskie zaprezentowali najmłodsi uczniowie z Samorządowego Przedszkola im. Bajkowej Krainy z Ciepłowód oraz uczniowie klas I-III SP. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tańca towarzyskiego uczniów szkoły wraz z partnerami, tj. Oliwii Jamborskiej wraz z Patrykiem Palacem oraz Mateusza Mądrego i Nikoli Łuczak. Uczennice szkoły podstawowej zaprezentowały układ gimnastyczny, a swoje talenty wokalne zaprezentowali Emilia Myślińska, Aleksandra Rydz, Filip Gryk-Waloszek oraz gromada zuchowa „Zuchwałki”. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiła Julia Obrocka młoda artystka, która swój talent odkryła już w najmłodszych latach i konsekwentnie rozwija go, realizując marzenia o wielkiej scenie.

Niecodziennym wydarzeniem był relaksacyjny koncert kamertonowy w wykonaniu Anny Olejnik. Jak wyjaśniła artystka, kamertony terapeutyczne emitują naturalną falę w skali pitagorejskiej, która przywraca nas do stanu harmonii, czyli zdrowia.

Podczas tegorocznego finału WOŚP nie brakowało atrakcji. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi mogli znaleźć coś dla siebie. Na dzieci czekały między innymi cztery dmuchane zamki, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, konkurs plastyczny na najładniejsze serduszko WOŚP. W fotobudce można było wykonać pamiątkowe zdjęcia, a wszyscy głodni i spragnieni goście mogli się napić i nasycić domowymi wypiekami, łakociami, zapiekankami oraz frytkami przygotowanymi przez Radę Rodziców oraz przepysznymi pierogami serwowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ciepłowód.

Kulminacyjnym punktem i zarazem największą atrakcją dnia było „Światełko do nieba” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy zgromadzeni goście mogli podziwiać niesamowity pokaz laser show, przygotowany przez firmę MMShow Pokazy Laserowe z Bogatyni.

- Wszystkim mieszkańcom, wolontariuszom, darczyńcom, sponsorom oraz instytucjom wspomagającym składamy serdeczne podziękowania za dobroć serc i chęć pomocy dla osób, które wymagają opieki medycznej– jesteście wielcy i wspaniali, a Wasza hojność utwierdza nas w przekonaniu, że naprawdę było warto! Do zobaczenia za rok! SIE MA! - mówi Ewelina Żygadło - szef ciepłowodzkiego sztabu.

ZSP Ciepłowody

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ciepłowodach z rekordem

    2020-01-16 13:37:30

    Monia25

    ostatnio dodany post

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

REKLAMA