Express-Miejski.pl

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Bardzie [foto]

Spotkanie ze św. Mikołajem w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gość w czerwonym ubraniu i z bujną brodą od godzin porannych widziany był na ulicach miasta. Częstował cukierkami mieszkańców i przygotowywał się do spotkania z dziećmi.

Od godz. 15 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie trwało spotkanie najmłodszych mieszkańców gminy Bardo ze św. Mikołajem. Początkowo wydarzenie miało rozpocząć się na placu Wolności, gdzie najmłodsi mieli ozdobić choinkę na przybycie specjalnego gościa. Ze względu na warunki atmosferyczne wydarzenie przeniesiono do sali widowiskowej i to tam ostatecznie dotarł św. Mikołaj. Oczekiwanie na jego przyjazd umilał występ kilku artystów z orkiestry dętej.

Do Miasta Cudów święty Mikołaj dotarł na saniach ciągniętych przez konia. Mimo mroźnej pogody został ciepło powitany i w asyście dzieciaków udał się do sali, gdzie obdarował prezentami najmłodszych, a także wziął udział w zabawach przygotowanych specjalnie na jego przybycie. O atrakcjeprzygotowane specjalnie na jego przybycie zadbały pomocnice świętego, które już kilka dni wcześniej pojawiły się w Bardzie.

Wydarzenie uświetnił występ najmłodszych członków zespołu Przełomiacy, a dla wszystkich, którzy zdecydowali się powitać świętego Mikołaja czekał słodki poczęstunek.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA