Express-Miejski.pl

Coraz bliżej święta. W sobotę w Srebrnej Górze będzie mikołajkowo i jarmarcznie

Dom i Biuro Listów Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już 7 grudnia w Srebrnej Górze odbędzie się tradycyjny Sowiogórski Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. 

Od godz. 13 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze odbędą się warsztaty. Każdy będzie mógł pod czujnym okiem ekipy Świętego Mikołaja przygotować swoją najpiękniejszą ozdobę świąteczną, która znajdzie się na choince. Około godz. 15 pojawi się Święty Mikołaj, który wspólnie z dziećmi ubierze choinkę i zrobi sobie pamiątkowe zdjęcia. Od godz. 16 wydarzenie przeniesie się do Srebrnogórskiej Przestrzeni Artystycznej „Aniołek”. Na wstępie życzenia mieszkańcom gminy i gościom złoży wójt gminy Stoszowice Paweł Gancarz, który wspólnie z dziećmi z przedszkoli i szkoły zaprosi do wspólnego kolędowania. Na scenie zaprezentują się również Borowianki, Florianki, Wiolinek z Barda, schola Światełko Pana i zespół Snowman Band.

Przed „Aniołkiem” będzie specjalnie ogrzewana hala, w której blisko 30 wystawców będzie oferować swoje rękodzieło, pyszne słodkości i inne elementy związane ze świętami Bożego Narodzenia.

W Srebrnej Górze także od kilku tygodni funkcjonuje Dom Świętego Mikołaja. Dzieci z całego województwa dolnośląskiego przyjeżdżają na specjalne zajęcia i warsztaty pomagając Mikołajowi i jego dzielnej drużynie w Biurze Listów Świętego Mikołaja. Tysiące odręcznie i pięknie napisanych listów trafia w ręce pracowników Biura. Przychodzą z całego świata: Rosji, Litwy, Białorusi, Japonii, Taiwanu i oczywiście z Polski. Dzieci proszą o wymarzone prezenty, zdrowie i o rodzinne święta. W pracę polegającą na odpisywaniu angażuje się coraz więcej osób. – Chcielibyśmy odpisać na wszystkie listy! Problemem, który dla nas jest nie do przeskoczenia to zakup znaczków – mówi Jarosław Rudnicki, dyrektor GOKSiR i Biura Listów Św. Mikołaja. – Nieustająco zwracamy się z prośbą do firm, instytucji i osób o wsparcie naszej inicjatywy. Uśmiech dziecka jest bezcenny. List od Świętego Mikołaja sprawia im zawsze dużo radości - dodaje współorganizator wydarzenia.

Wszyscy chętni, którzy chcą pomóc w całej akcji mogą dostarczyć dowolną liczbę znaczków do GOKSiR w Srebrnej Górze lub wpłacić dowolną kwotę na konto podane poniżej z dopiskiem: Akcja Świętego Mikołaja 2019. Za wszelką pomoc w imieniu Świętego Mikołaja i jego całej sympatycznej załogi pięknie dziękujemy!

Gminny Ośrodek Kultury,
Sportu i Rekreacji w Stoszowicach,
ul. Letnia 10, 57-215 Srebrna Góra
nr konta: 21 9533 1014 2003 0000 0635 0001

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA