Express-Miejski.pl

Pożar samochodu dostawczego koło Kalinowic Dolnych. W aucie znajdowało się blisko pół tony mrożonek

Pożar pojazdu dostawczego przed Kalinowicami Dolnymi fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na drodze wojewódzkiej nr 385 między Ziębicami a Kalinowicami Dolnymi doszło do pożaru samochodu dostawczego marki Iveco. Kierowca przewoził mrożonki.

Zdarzenie miało miejsce 29 października przed godz. 16. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej ogniem objęta była cała kabina pojazdu oraz część zabudowy typu chłodnia. W skrzyni ładunkowej znajdowało sie około 500 kg mrożonej żywności. Podróżujący autem kierowca w porę oddalił się w bezpieczne miejsce i nie doznał żadnych obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu celem ugaszenia pożaru.

Spaleniu uległa m.in. kabina pojazdu, część komory silnika, dwie opony oraz nadpalona została przednia część skrzyni ładunkowej. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uratować przewożony pojazdem towar. 

Na czas prowadzonych działań strażaków droga była całkowicie zablokowana. Po ugaszeniu pożaru ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu działały dwa zastępy strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich i Ziębic oraz strażacy-ochotnicy z Wigańcic. Obecny był też patrol policji.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pożar samochodu dostawczego koło Kalinowic Dolnych. W aucie znajdowało się blisko pół tony mrożonek

    2019-11-03 07:19:05

    gość: ~Gość

    ostatnio dodany post

    Kierowcy w takich okolicznościach mogą sami się nawzajem ostrzegać. Miganie światłami wzmoży czujność(jak "suszą" to info jest czytelne) Zdarzeniu we mgle lepiej nie dokładać karambolu.

REKLAMA