Express-Miejski.pl

Inauguracja kolejnej ząbkowickiej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki [harmonogram]

Inauguracja ząbkowickiej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

23 października w Ząbkowickim Ośrodku Kultury zainaugurowano kolejną lokalną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. To już 22. edycja naukowego wydarzenia.

Uroczystego otwarcia festiwalu w Ząbkowicach Śląskich dokonali prof. Jadwiga Sołoducho, dr Barbara Mianowska - długoletnia koordynator festiwalu na ziemi ząbkowickiej oraz starosta Roman Fester. Wykład inauguracyjny pt. „Jak zdrowo i pięknie żyć” wygłosiła prof. Alicja Chybicka -  polska lekarka i profesor nauk medycznych pochodząca z Wałbrzycha.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Lubinie, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

- Chcielibyśmy, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Chcemy przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia. Nie unikamy spraw trudnych i drażliwych, a podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy - tłumaczą organizatorzy.

Dolnośląski Festiwal Nauki ma być wielką „pigułką edukacyjną” i umożliwiać wysłuchanie krótkich, ale zarazem ciekawych wykładów, stwarzać szanse rozmów z uczonymi, a taże zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty oraz ciekawe miejsca.

Program tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Ziemi Ząbkowickiej - Ząbkowice Śląskie / Ziębice [KLIK]

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA