Biegacze rywalizowali w Srebrnej Górze. Za nami kolejna edycja Silver Run [foto]

Charytatywny bieg górski Silver Run w Srebrnej Górze

Charytatywny bieg górski Silver Run w Srebrnej Górze fot.: emagda / em24.pl

12 października odbyła się kolejna edycja z cyklu charytatywnych biegów górskich Silver Run. Trasa tym razem wiodła biegaczy malowniczym pasmem Gór Sowich.

W rywalizacji wzięły udział 123 osoby. Biegacze mieli do wyboru trzy trasy: 12 km, 21 km i 42 km, które ze srebrnogórskiej twierdzy prowadziły rywalizujących ścieżkami - przez Przełęcz Woliborską, Bielawską Polanę, aż po Zygmuntówkę. Wydarzenie prowadzone było przez organizatora biegu Michała Krasę z Fundacji Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W kategorii OPEN na najdłuższym dystansie 42 km tiumfował Piotr Kociołowicz z Janowca z wynikiem 3 godz. 24 min. i 21 sek. Jako drugi bieg ukończył Łukasz Osiurak z czasem 3 godz. 34 min. 23 sek. Trzecie miejsce na podium przypadło Dawidowi Lulis z Wałbrzycha z czasem 3 godz. 49 min. 55 sek.

Wśród kobiet jako pierwsza bieg ukończyła Joanna Bielecka z Legnicy z czasem 4 godz. 34 min. 33 sek. Druga była Agnieszka Chorzępa-Pasik z Gryfina z wynikiem 4 godz. 43 min. 23 sek., a trzecią lokatę wywalczyła Iwona Kozłowska z Leszna meldując się na mecie po 4 godz. 46 min. i 22 sek.

Dystans 21 km należał do Roberta Sadzika z Barda, który osiągnął czas 1 godz. 36 min. i 20 sek. Sekundę po nim na metę wpadł Mateusz Prokop z Milkowa. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żywczak z Siemianowic Śląskich z czasem 1 godz. 43 min. i 51 sek.

Sporśród kobiet jako pierwsza bieg ukończyła Paulina Wojtanowska z Bielawy z czasem 1 godz. 49 min. i 17 sek. Druga była Anna Kumaszka z Wrocławia, która metę przekroczyła po 2 godz. 1 min. i 53 sek, a trzecia Joanna Sowińska-Janeczek z miejscowości Turek, której pokonanie dystansu półmaratonu zajęło 2 godz. 7 min. i 9 sek.

Na dystansie 12 km triumfował Piotr Wójcik ze Stoszowic z czasem 54 mn. i 6 sek. Drugi na podium stanął Pavlo Sifyse z Gorzowa kończąc bieg po 1 godz. 8 min. i 51 sek. Miejsce trzecie przypadło Kamilowi Galińskiemu z Krępic, który uzyskał wynik 1 godz. 10 min. i 53 sek.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Woźny ze Szczytnej z czasem 1 godz. 13 min. i 57 sek. Chwilę po niej na mecie zameldowała się Agnieszka Kubica z Brzegu uzyskując czas 1 godz. i 15 min. Trzecie miejsce na najkrótszym dystansie wywalczyła Olga Kuśnierczyk-Milewska z Wrocławia z czasem 1 godz. 20 min. i 35 sek.