Express-Miejski.pl

24-latek kierował autem na podwójnym gazie. Miał dwa aktywne zakazy i cofnięte uprawnienia

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Nawet do pięciu lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie, który jechał po pijanemu samochodem mając jednocześnie dwa zakazy kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia.

10 października w Dzbanowie (gm. Bardo) policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który jechał Fordem Transitem. - Z uwagi na fakt, że kierujący zachowywał się nienaturalnie, zwalniał i przyspieszał, policjanci przypuszczali, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Nie mylili się. Od młodego mężczyzny siedzącego za kółkiem czuć było wyraźny zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 1.2 promila alkoholu w organizmie - relacjonuje Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Co więcej, okazało się, że 24-letni kierowca nie po raz pierwszy jechał samochodem w stanie nietrzeźwości. Posiadał dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami oraz decyzję o cofnięciu uprawnień. - Po raz pierwszy stracił uprawnienia w 2016 roku, a rok później kolejny raz został zatrzymany za jazdę po pijanemu - dodaje policjantka.

24-latek popełnił przestępstwa w warunkach recydywy dlatego sąd może wymierzyć wobec niego najwyższą możliwą karę zwiększoną o połowę. Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA