Express-Miejski.pl

Na „Humlu” otworzyli kompleks rekreacyjno-sportowy, przy ul. Działkowej jest nowy chodnik [foto]

Na „Humlu” otworzyli kompleks rekreacyjno-sportowy, przy ul. Działkowej jest nowy chodnik fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 października w Złotym Stoku odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw siłowni zewnętrznej i ścieżki zdrowia przy ul. Wolności oraz chodnika przy ul. Działkowej.

W uroczystości wzięli udział burmistrz Grażyna Orczyk, Tomasz Krzeszowiec reprezentujący Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, radni złotostockiego urzędu miasta z przewodniczącą Elżbietą Ruszkowską oraz przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Qwsi”.

Główne spotkanie z okazji oficjalnego otwarcia inwestycji miało miejsce na nowym placu zabaw na tzw. „Humlu”. Na dotychczas niezagospodarowanym terenie utworzono przestronny plac zabaw z siłownią zewnętrzną i znajdującą się nieopodal ścieżką zdrowia.

Zadanie kosztowało łącznie ponad 480 tys. zł przy dofinansowaniu w kwocie 190 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Złoty Stok wniosek na tę inwestycję składała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Qwsi”. - Wydawało się, że będzie to proste zadanie do realizacji, natomiast zmuszeni byliśmy ogłosić aż pięc przetargów, aby znaleźć firmę, która zrealizuje inwestycję. Niestety sytuacja na rynku tak drastycznie uległa zmianie, że wcześniejsze oferty znacznie przewyższały możliwości finansowe gminy - mówiła burmistrz Grażyna Orczyk. Realizacją zadania zajęła się firma Royal Play z Małkini Górnej, która dzięki wysokiemu tempu już w sierpniu zakończyła prace związane z utworzeniem placu zabaw, siłowni i ścieżki zdrowia, choć termin realizacji zawarty w umowie mijał dopiero w październiku. 

- Do zagospodarowania w tej części został nam jeszcze teren, na którym znajduje się stare boisko sportowe. Chcielibyśmy w tym miejscu stworzyć skate park, jednak realizacja tej inwestycji jest uzależniona od dofinansowania ze źródeł zewnętrznych - dodawała szefowa złotostockiego samorządu. - Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na budowie skate parku, co pozwoliłoby dopełnić i domknąć inwestycje na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w tej części miasta - podkreślała.

Warto zaznaczyć, że obiekty zostały wyposażone w kamery monitoringu.

Chwilę później przy ul. Działkowej nastąpiło otwarcie wyremontowanego chodnika o długości ponad 130 metrów prowadzącego z górnej części miasta m.in. w pobliże marketów, z których codziennie korzystają mieszkańcy Złotego Stoku. - Jest przede wszystkim bezpieczniej - podkreślała burmistrz Grażyna Orczyk. Łącznie, z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń itp. realizacja zadania kosztowała gminę w granicach 155 tys. zł, z czego znaczną część tej kwoty samorząd pozyskał z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

- Z tego miejsca chciałabym podziękować wicemarszałkowi Marcinowi Gwoździowi, dla którego zadania związane z bezpieczeństwem są priorytetem i po kilku nieskutecznych próbach udało nam się w końcu otrzymać środki na budowę chodnika. W poprzednich latach, choć dochód w przeliczeniu na mieszkańca w naszej gminie jest bardzo niski, nasze wnioski nie znajdowały się na liście przeznaczanych do dofinansowania - mówiła szefowa gminy.

Realizacją budowy chodnika wraz z oświetleniem zajęła się firma PHU Insand ze Złotego Stoku.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA